AÖL imtihanı ne vakit, saat kaçta? AÖL online imtihan girişi nasıl yapılır?

celikci

Yeni Üye
Açık Öğretim Lisesi’nin 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı 1. Periyot Online (Çevrim İçi) İmtihanları başladı. MEB’in yaptığı açıklamaya bakılırsa öğrenciler, imtihan mühleti ortasında kendilerine atanan derslerden imtihana katılabilecekler ve atanan derslerden istedikleri dersi seçerek imtihanı başlatıp bitirebilecekler.

AÖL İMTİHANLARI HANGİ TARİHLER ORTASINDA OLACAK?

Açık Öğretim Kurumları 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı 1. Periyot İmtihanları için online (çevrim içi) imtihan sistemi 09.12.2022 (saat 09.30’dan) – 20.12.2022 (saat 23.59’a kadar) tarihleri içinde açılacaktır.

Ceza ve infaz kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlü adaylar için 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı 1. Devir İmtihanları için online (çevrim içi) imtihan sistemi 25.11.2022 (saat 09.30’dan) – 20.12.2022 (saat23.59’a kadar) tarihleri içinde açılacak.

AÖL ONLİNE İMTİHAN GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

AÖL online imtihan ları, Açık Öğretim Okulları Bilgi İdare Sistemi üzerinden yapılacak.

Seçilen derse ilişkin imtihan, “Sınava Başla” butonu ile başlatıldıktan daha sonra, soru sayfasında “Kaydet ve İlerle” butonu ve kalan süreyi gösteren sayaç olacak, son soruda ise “Kaydet ve İlerle” butonu yerine “Sınavı Bitir” butonu olacaktır.Öğrenciler, yanıt verdikleri soruya geri dönüş yapamayacaklardır.

Öğrenciler, seçilen derse ilişkin imtihanı başlattıktan daha sonra etkin imtihan bitmeden öbür dersin imtihanını başlatamayacaklardır.

Öğrenciler, istedikleri vakit imtihanı bitirebileceklerdir. İmtihanı müddeti ortasında bitirmeyen öğrenciler için 25 dk. sonunda sistem tarafınca imtihan bitirilecek ve kıymetlendirme buna bakılırsa yapılacaktır. İmtihanı bitirilen derse ilişkin sorular ve yanıtlar öğrencilere gösterilmeyecek.

Okumaya devam et...