Avcılar’daki metrobüs kazasında yaralananlar yaşadıklarını anlattı

KimDemis

Aktif Üye
İstanbul Avcılar’da 4 metrobüsün çarpıştığı kazada yaralananların tedavileri hastanelerde sürüyor.

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesinde tedavi altına alınan birtakım kazazedeler, yaşadıklarını anlattı.

İranlı 47 yaşındaki Kamelia Kaçui, Haramidere’ye alışveriş yapmaya gittiğini ve dönüş yolunda metrobüse bindiğini, kazanın akabinde ayağa kalkıp ne olduğunu anlamaya çalıştığını söylemiş oldu.

Başını koltuğa çarptığını belirten Kaçui, “Bazı yolcuların yerde olduklarını gördüm. Hakikaten hayli müthişti. Başım ve boynum epeyce ağrıyor.” dedi.

Kaza sırasında metrobüste olan 23 yaşındaki İranlı Nejla Sabbagh, kendine geldiğinde her insanın kanlar ortasında yattığını gördüğünü aktardı.

Sabbagh, “Korkunç bir imgeydi nitekim. Her yer kan içerisindeydi ve o kadar dehşetli ki hiç bir şey söyleyemiyorum. O berbat anları hatırladığım an kendimi makûs hissediyorum. Kendimize geldiğimizde çığlık atarak kapıyı kırıp dışarıya çıktık. Ambulansla hastaneye geldim. Tomografi falan çektiler, şu anda başımda bir şey yok fakat öbür test sonuçlarını bekliyoruz.” diye konuştu.

“Sağlam birisi kapıyı kırdı, o biçimde çıktık”

Kaza sırasında kolu kırılan 48 yaşındaki Ahmet Azun, Topkapı’dan Avcılar’a gittiğini ve metrobüsün karşıt istikamette seyrettiğini gördüğünü anlattı.

Azun, şunları söylemiş oldu:

“En art koltukta oturuyordum. Sağlam birisi kapıyı kırdı, o biçimde çıktık. Kimileri çekiçle ön tarafta camları kırdı. Ben en art koltukta oturuyordum, içeriyi fazlaca görmedim diyebilirim. Kalktım kendi imkanlarımla hastaneye gideyim dedim ancak gidecek halim yoktu. Ambulansla hastaneye geldim. Şu anda sancım var, öbür bir yerimde bir çatlak var. Kolumda da kırık var.”

“Bir hastanın durumu kritik”

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesinde tedavi altına alınan 12 yaralıyla ilgili bilgi veren Acil Tıp Uzmanı Doğan Aycan, kazada yaralanan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hastanelerine getirilen yaralılardan birinin durumunun kritik olduğuna dikkati çeken Aycan, “İç organ faydalanması var. Gerekli müdahaleleri yapıldıktan daha sonra ağır bakım ünitemize yatırıldı. 2 hastamız taburcu oldu. Kalan hastalarımızın genel durumları uygun, şu an tetkik sonuçlarını bekliyoruz.” dedi.

Acil Tıp Kliniği Uzman Tabibi Betül Çam da kaza bilgisini aldıktan daha sonra hastanedeki alanları organize ettiklerini belirterek, “Hastalarımızı karşıladık ve gerekli müdahaleleri yapacak ekipmanlarımızı da hazırladık. Hastalarımız gelince acilen hepsinin birinci muayeneleri yapılıp gerekli müdahalelere yönlendirildi.” dedi.

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi Ağır Bakım Servisinde tedavisine devam edilen metrobüs sürücüsü Mahsun Kibar’ın sıhhat durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.