Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 2023, ‘Aşık Veysel Yılı’ ilan edildi

celikci

Yeni Üye
UNESCO’nun anma ve kutlama yıl dönümleri ortasına aldığı Aşık Veysel’le ilgili bir adım da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, 2023 yılının ‘Aşık Veysel Yılı’ olarak kutlanmasına ait genelge Resmi Gazete’de yayımlandı.

“ETKİNLİKLER DÜZENLENECEKTİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sazı ve kelamıyla dünya penceresinden insanlığa seslenen Aşık Veysel’i hürmetle ve rahmetle yad etmek üzere yıl boyunca yurt genelinde ve yurt haricinde etkinlikler düzenlenecektir” tabirlerini kullandı.

Bu kapsamda düzenlenecek aktifliklerin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ulusal Eğitim Bakanlığının uyumunda ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte yürütüleceğini bildiren Erdoğan, genelgede şu biçimde devam etti:

“Söz konusu etkinliklerden Cumhurbaşkanlığınca belirlenecekler Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılabilecektir. Etkinliklere ait logo, afiş, duyuru, davetiye, ilan ve gibisi evrak ve görsel dokümanlar ilgili kurumlarla bir arada belirlenecek kurumsal kimliğe uygun biçimde kullanılacaktır. Gerçekleştirilecek etkinliklere ilişkin masraflar ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca karşılanacaktır. Bu çerçevede yıl boyunca tertiplenecek aktifliklerin en âlâ biçimde gerçekleştirilebilmesi için gereksinim duyulacak her türlü takviye, yardım ve kolaylığın tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca geciktirilmeksizin öncelikli olarak yerine getirilmesi konusunda ayrıntılarını ve gereğini rica ederim.”

Okumaya devam et...