Dünyaca ünlü isimlerden Türkiye’ye dayanak iletileri: Ah Türkiye kalbim sizinle

KimDemis

Aktif Üye
Dünyaca ünlü isimler, merkez üssü Kahramanmaraş olan sarsıntıların akabinde Türkiye’ye taziye iletileri göndermeye devam ediyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan zelzelelerin akabinde dünyaca ünlü isimler, Türkiye’ye takviye bildirileri göndermeye başladı.

Avustralyalı oyuncu Hugh Jackman, zelzelede ziyan nazarann çocuklara yönelik UNICEF’in başlatmış olduğu yardım kampanyası linkini paylaşarak, “Kalbim, Türkiye ve Suriye’deki yıkıcı sarsıntıdan etkilenen her insanın yanında. Suriye ve Türkiye’deki çocuklara nasıl yardım edeceğinizi öğrenmek için alttaki linki tıklayın” dedi.

ABD’li müzikçi ve oyuncu Demi Lovato da toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Kalbim, mağdurlar ve zelzeleden etkilenen herkesle beraber” sözlerine yer verdi.

Oscar ödüllü yıldız oyuncu Russel Crowe, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Ah Türkiye. Kalbim. Haberler fazlaca korkunç” sözlerini kullandı.

Dünyaca ünlü Rus piyanist Evgeny Grinko da toplumsal medya hesabından bir paylaşım yaparak, “Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve etraf vilayetleri de etkileyen zelzele yüzünden çok üzgünüm. ömrünü kaybedenler için başsağlığı, yaralılar için acil şifalar diliyorum. Kalbim sizinle” iletisini paylaştı.

İsrailli müzisyen Mark Eliyahu da Türkiye ve Suriye bayrakları paylaşarak, “Kalbim sizinle” sözlerine yer verdi.

ABD’li oyuncu Jennifer Garner, İngiltere merkezli Save The Children’ın Türkiye ve Suriye için başlatmış olduğu bağış kampanyasını paylaşarak, “Türkiye ve Suriye’deki ailelere yardım etmenin yollarını arıyorsanız, lütfen Save The Children’ın insani yardım faaliyetini dikkate alın” bildirisini yayınladı.

Bollywood’un ünlü yıldızlarından Alia Bhatt ise Türkiye’deki zelzele haberini veren bir paylaşımı alıntılayarak, “Bu yürek parçalayıcı” paylaşımını yaptı.

İran asıllı ABD’li oyuncu Shohreh Aghdashloo da, “Türkiye ve Suriye’den binlerce günahsızın ömrünü kaybettiği sarsıntı haberlerini duyar duymaz yıkıldım. Yalnız olmadıklarını bilmeliler. İnsanlık hala hayatta olduğu için dünyanın her yerinden yardım geliyor. Kalbim etkilenen her insanın yanında” tabirlerini kullandı.