Mahalle kültürü ve sokak tansiyonu üzerine kurulan ‘The Bağcılar’ sineması vizyona giriyor

celikci

Yeni Üye
Sokakları ele geçiren uyuşturucu nizamına başkaldırı hedefiyle hazırlanan sinema, Bağcılar’ın art sokaklarında yaşanan trajik olaylara dikkat çekmeyi amaçlıyor. Bayram Arslan’ın (40) kısıtlı imkanlarla ortaya çıkardığı sinema projesi sokak ve mafya tansiyonuna dikkat çekiyor. Sinemanın oyuncu takımında ise Erkan Can, Ertan Saban, Selim Erdoğan ve Su Polen üzere ünlü isimler yer alıyor.

Sinema imalcisi Bahadır Atay’ın projeyi farklı bir kaliteye taşıdığını söyleyen Bayram Arslan, “Bahadır Atay ile tanışmamız daha sonrası hayranlık ile izlediğimiz aktörlerle çalışma fırsatı yakaladık. Erkan Can, Ertan Saban ve Selim Erdoğan ülkeye damga vurmuş fazlaca sevilen karakterler projede yer alıyor. Oynamış oldukları projeler milyonlar tarafınca takip ediliyor. Bu pahalı isimlerin bizim projemizde yer almaları hem bizler birebir vakitte Bağcılar için büyük bir talih. Hepsini epeyce seviyorum; oyunculuktan öte kalpleri yeterlilik dolu hoş insanlara bizlere dayanak oldukları için teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

“BÖYLE PAHALI PROJELERE DAYANAĞI HAK EDİYOR”

Sinemanın proje sponsorlarından H&S Ambalaj İdare Heyeti Lideri Hasan Sümer projeye ait açıklamasında, “Bu projenin bir modülü olacağım hiç aklıma gelmemişti. Bayram Arslan kardeşimin bu sinemaya başlama hikayesi ve bitirme dileği karşısında kayıtsız kalamadım. Ben de elimdeki imkanları seferber ederek bu projeye takviye oldum. Bayram Arslan’ın projeyi anlatırken gözlerinden çıkan pırıltı beni ikna etmeye yetti” diye konuştu.

Sümer konuşmasının devamında, “Bağcılar bu biçimde kıymetli projeleri ve daha da güzellerini hak ediyor. Şu anda Bağcılar’daki muhtarlıkların kapısında da The Bağcılar’ın afişini bakılırsabilirsiniz. Halkın ve kurumların dayanak verdiği bu gence kayıtsız kalmak olmazdı. Bizim de elimizi taşın altına koymamız gerekirdi. Bu sebeple daha da fazlasını yapıp bu projeden daha sonra ortak bir proje yapma sonucu aldık” dedi.

Sinema, 6 Mayıs’ta gösterime girecek.

Okumaya devam et...