Masal masal matitas!

celikci

Yeni Üye
Ezel Akay’ın yönettiği tezli güldürü sineması Osman Sekiz’in gösterimi, Bergen’in büyük başarısı karşısında tam üç defa ertelendi. Bilhassa Anadolu’daki sinema salonlarından gelen istekti bu. Ne vakittir hiç bir sinema salonları bu kadar doldurmamışken bırakın da para kazanalım diye. Bergen üçüncü haftasında beş milyon izleyiciye yaklaşmışken nihayet Osman Sekiz’in galası yapıldı. Ben de Türk sinemasını desteklemek ismine gitmek gafletinde bulundum! bu biçimde bir eziyete katlanmak zorunda kalmak için ne üzere bir hatam olduğunu düşünmek bir yana, sıcaktan bunalmak ve yanımdaki adamın koca bir patlamış mısır kovasını çatır çutur boşaltmak zulmüne maruz kaldım! Sinemada metruk bir konakta, agorafobi kahrı yüzünden hiç dışarı çıkmadan yaşayan Osman Sekiz’in (Tim Seyfi) konağı paylaştığı “Canavarlar”la olan maceraları anlatılıyor. Canavarlar korkutmuyor lakin dehşetli. Yani yakışıksız ve tatsız. Ezel Akay da gösterimdilk evvel sohbet ettiğimizde, “Oyuncular o kostümlerle hayli zorlandı, pandemi sırasında çektik üstelik” diye sıkıntı yandı. O denli bir senaryoda tıpkı vakitte o denli kıyafetlerle oynamayı kabul etmek için nasıl sıkıntı durumdaydılar kim bilir! Sinemada meskeni satmak için dolandırmaya gelen kurulcu Nazlı rolündeki Begüm Birgen ise galaya sinemadaki canavarlar kadar müthiş bir kostümle geldi, bakamadım, sinemada tatlı olan bir tek o vardı oysa! Sinema güldürü güya, güldürmüyor. Fantastik güya, bak bu güldürüyor. Bu kadar parayı ve emeği Ezel Akay niçin harcadı, düşündürüyor? Sinema “tamamen gerçek bir o kadar da uydurma bir masal” diye tanıtılıyor ya, büsbütün saçma sapan, bir o kadar da uydurma bir sinema olmuş, aman dikkat çarpılmayın!

Okumaya devam et...