Murat Irmağı kıyısında gezerken ‘göktaşı’ buldu

KimDemis

Aktif Üye
Elazığ’ın Palu ilçesine bağlı Karasalkım köyünde yaşayan Hüseyin Özdemir, Murat Irmağında iki adet göktaşı olduğunu savunduğu taş buldu.

Dört yıl evvel bir daha 2015 yılında Bingöl’e düşen ve gramı 60 dolardan satılan ‘göktaşı’ modüllerine emsal taşları fark eden Özdemir, bu sefer bulduğu taşları hem uzmanından birebir vakitte internet üzerinden araştırdı.

Biri 4.5 kilogram başkası ise 370 gram yükünde olan taşları bulduğu için heyecanlı olduğunu belirten, maddi durumu olmadığı için birinci etapta tahlil takviyesi isteyen Özdemir, ilgilenen beşerlerle bulduğu göktaşını kıymetlendirmek istediğini söylemiş oldu.

Olağan taşlara bakılırsa yükünün fazla olduğunu belirten Hüseyin Özdemir, ”Murat Irmağında iki tane taş buldum. Profesörlere gösterdik, bu taşların göktaşı olduklarını söylemiş olduler. Ama bizim tahlil yapmaya gücümüz yok. Fakat bu taşların göktaşı olduğunu düşünüyorum. Bu büyük taş 4.5 kilogram başkası ise 370 gram ağırlığındadır. Bunu pahalandırmak istiyorum. Bu bir göktaşıysa ki biz o denli düşünüyoruz, bize yardımcı olana biz de yardımcı oluruz. Ne olduğunu öğrenmek için tahlil yapmak istiyorum” dedi.