Oğlunun acı haberiyle yıkıldı: Cenaze aracını öpen anne yürekleri dağladı

KimDemis

Aktif Üye
Edinilen bilgiye nazaran; Ululan mevkiinde yoldan geçmekte olan 2 kişi, yol kenarındaki çalılıklar içinde lambası yanan bir motosiklet görüp durdu.

Yaklaşıp motosiklete bakan iki kişi motosikletin yakınında yerde yatmakta olan bir kişiyi görür görmez 112 Acil davet Merkezi’ni aradı.

İhbar üzerine olay yerine 112 sıhhat takımı, jandarma ve polis takımları sevk edilirken, sıhhat gruplarının yaptığı denetimde yerde yatan kişinin hayatını kaybettiği belirlendi.

Yapılan incelemede, yerde cansız yatan kişinin cuma gecesinden beri kayıp olan ve her yerde aranan Sanayi Sitesi’nde boyacılık yapmakta olan, Hocalı Mahallesi’nden Hakan Asilkan olduğu belirlendi.

Asilkan’ın cansız vücudu, Jandarma Olay Yeri İnceleme grubu, Cumhuriyet Savcısı ve İsimli Tabibin incelemelerinin akabinde vefat sebebinin belirlenebilmesi için Antalya İsimli Tıp Kurumuna gönderildi.

Acılı anne yürekleri dağladı

Gencin cenazesini teslim almaya, bir televizyon kanalına çıkarak çocuklarını bulmak için İstanbul’a gerçek giden ve acı haberi alarak Afyonkarahisar’dan dönen anne Ayşe ve baba Ali Asilkan geldi.

Cenaze aracının gelmesi ile morgun kapısına yönelen ve kuvvetlikle ayakta duran anneyi yakınları teselli etti.

Bir orta cenaze aracının önüne gelerek araca sarılıp öpen annenin, “Tırnaklarına dayanamam ben senin boyalı ve ilmekli kuzum. Papatya gülüm. Vay kuzum benim vay. Allah bana sabır verdi bayılmadım yavrum. Kara kuzum, sarı cihanım benim” kelamları yürekleri dağladı.

Cenazenin Hocalı Mahallesi’nde ikindi namazını müteakip defnedileceği öğrenildi.