Seyirci telefonunda Jan Böhmermann: “Bana hakaret mi etmek istiyorsun?”

KimDemis

Aktif Üye
Ev
Kültür
Seyirci telefonunda Jan Böhmermann: “Bana hakaret mi etmek istiyorsun?”

Jan Böhmermann canlı yayında izleyicilere söz hakkı veriyor. Fikir işe yaradı mı?

suzanne lenz

04/29/2023 | 29.04.2023 – 07:40 tarihinde güncellendi

Gösterici Jan Böhmermann Cuma akşamı

Gösterici Jan Böhmermann Cuma akşamı “ZDF Magazin Royale” programındaZDF Magazine Royale

Tamam, bu gerçekten Jan Böhmermann’ın “ZDF Magazin Royale” in özel bir baskısıydı. Konuyu belirlemediği, meslektaşlarının parodisini yaptığı veya sürücü eğitmenlerini ve kel adamları aşağıladığı bir tanesi. Bunun yerine: “Sizin ne düşündüğünüz bizim için önemli.” Siz, bu seyirciler. “Bu gece senin için buradayım.”

Berliner Zeitung’daki eleştirileri ciddiye alıp her şeyi farklı mı yapmak istiyor? “Fest & Fluffy” podcast’inin son baskısında, programıyla ilgili son incelememize (“Medienklüngel aus dem Schneewittchensarg”, dakika 23) üzüldü.

İzleyicilerin yapmasına izin vermek daha iyidir. “ZDF Magazine Royale” canlı yayınında Jan Böhmermann, arayanlara telefonda konuşma fırsatı verdi. “Bana hakaret etmeye mi çalışıyorsun? Bu gece bunu internette anonim olarak yapmak zorunda değilsin. Bunu sabit hatta ücretsiz olarak yapabilirsiniz.” Sabit hat! Bağlanmak için kullanılan turuncu kablolu telefonlar, ZDF TV izleyicilerinin yaş ortalamasına bir selam vermeli mi?

Programın sunucusu, bu özel günü kutlamak için kuyruk takmış, beyaz bir papyon ve beyaz bir kuşak takmıştı; bu, ancak Johannes B. Kerner ile yaptığı telefon görüşmesi sırasında ” hakkında bir testi yanıtlarken masasının altına süründüğünde gerçekten görülebiliyordu. Susam Sokağı”. zorunda kaldı.

Böhmermann, Til Schweiger’i rahatlatabilecek bilgiler istiyor

Böhmermann başlangıçta bir konudan birkaç umut kesti: “Bir Til Schweiger filminin setindeyseniz ve bu film hakkında Til Schweiger’i temize çıkarabilecek bir bilgiye sahipseniz” mutlaka aramalısınız. sabah ve Schweiger’in çalışanlarına zorbalık yaptığını ve sette onlara sarhoş bir şekilde zorbalık yaptığını bildiren yönetmen. Böhmermann, o gün düşen Abu Chaker aleyhindeki Anis Ferchichi (Bushido) davasındaki karara ve elbette -aslında bir veya iki hafta geç kalınmış- “Springer-Verlag’daki skandallar” konusuna değindi.

Springer Verlag hiyerarşileri ile işten atılan çalışanlar arasında değiş tokuş edilen materyalleri, sohbet mesajlarını iletmek istiyorsanız, Berlin gazete yayıncılarına başvurmanız gerekmez.

Bu, Julian Reichelt’in bu tür gizli materyalleri Berliner Verlag’ın yayıncısına ilettiği ve yayıncının kendi profesyonel standartlarına atıfta bulunarak Springer yayınevini bilgilendirdiği gerçeğine bir göndermeydi. Süreç, medya endüstrisinde kaynak koruması hakkında bir tartışmayı tetikledi. İlk arayan, Hamburglu 63 yaşındaki Clemens, Döpfner’in araştırmacı yazar Benjamin von Stuckrad-Barre’ye neden dava açmadığına dair anlaşılmaz bir teoriye sahipti.

Böhmermann’a tartışmalı yazar Richard David Precht’in hayranı olduğunu ve bununla dünyada yapayalnız olduğunu itiraf eden 35 yaşındaki bir felsefe öğrencisi ile oldukça komik bir sohbet yaşandı. En iyi sohbet, telefon görüşmesi sırasında ortaya çıktığı üzere, Plauen’den veya yakınlardaki bir köyden 18 yaşındaki Madita ile yapıldı. “Gerçekten çok mutluyum, ona böyle seslendim.” Böhmermann’ın Doğu’ya vurmasına yanıt bile vermiyor (“Doğu Almanya’nın altyapısı hazır, sabit hat ağına bağlı”).

Jan Böhmermann bir Domian değil

“Biraz Saksonya’dan bahsetmek istedim. Bir yere gittiğinizde nereli olduğunuz sorulsa ve adı Saksonya ise, o zaman ‘Ah Naziler’ derler. Bu benim için her zaman korkunçtu, burası sadece benim evim ve burada herkes böyle tik tak yapmıyor ve bir genç olarak bunun böyle olmadığından emin oluyorsunuz.” Böhmermann pek inanmadığınız ciddi bir ifadeyle başını sallıyor. “AfD’den Saksonya’daki yüzde 28’i kapmak için birlikte ne yapıyoruz?” – “Saksonya’ya gelin” diyor Madita.

Daha sonra, bunu birlikte yapan bir kaz ve ördek bakıcısı rapor verir. Ne Böhmermann ne de seyirci sizi gerçekten takip edemez.

“Jan Böhmermann, Jan Domian olduğunda canlı yayında olun,” ZDF, gösteriden birkaç saat önce, Jürgen Domian’ın gerçek konuşmaların yapıldığı efsanevi gece talk şovuna bir gönderme olarak tweet atmıştı. Böhmermann bir Domian değil, olmak da istemiyor. O halde konuşamadığın ve konuşmak istemediğin insanlarla konuşmanın ne anlamı var? Ancak Böhmermann, izleyici katılımı konusunda gerçekten ciddi görünüyor. Canlı yayının ardından medya kütüphanesini aramaya devam etti.

Geri bildiriminiz var mı? Bize yazın! briefe@Haberler