Telefonunu tavada yakıp, kendisini odaya kilitledi: Dış güçler kapattı

KimDemis

Aktif Üye
Olay, 16.30 sıralarında Çakmak Mahallesi Yeşil Bahar Sokak üzerinde bulunan 4 katlı binanın taban katındaki dairede meydana geldi. Argümana bakılırsa, ruhsal sıkıntıları olan ve dairede tek yaşayan 50 yaşındaki Yusuf Taşçı, cep telefonunu mutfakta bulunan tavanın ortasında yaktı.

Mutfakta yangın çıkarken, bina sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sıhhat takımları sevk edildi.

Meskende yangın çıkaran Taşçı ise kendisini odaya kilitledi. İçeriye giremeyen itfaiye takımları yangını mutfak penceresinden söndürerek denetim altına aldı. Dairenin kapısını nazaranvlilere açmayan Taşçı, uzun mühlet ikna edilemedi.

Polis grupları balyoz sayesinde kapıyı kırarak adamı gözaltına aldı. Gözaltına alınan ve kuvvetlikle sakinleştirilen Taşçı polis eşliğinde ambulansa gdolayıldü.

Olayla ilgili konuşan Oğuz Topçu, “Kendisini tanımıyorum, kendisi daima bu türlü yangın çıkartıyor. Kendisini konuttan çıkartmayı başaramadılar. Günlerdir bu türlü devam ediyor. 4-5 gündür bu türlü. En son telefonunu yakmış. ‘Dış güçler cep telefonumu kapattı o yüzden yaktım’ diyor.” diye konuştu.

Telefonunu tavada yakıp, kendisini odaya kilitledi