Trabzon’da Sultan Murat Yayla Şenlikleri başladı

celikci

Yeni Üye
Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı Sultan Murat Yaylası’nda klâsik olarak düzenlenen yayla şenliklerine, AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Trabzon Büyükşehir Belediye Lideri Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu, Çaykara Kaymakamı Muhammet Hoş, Dernekpazarı Kaymakamı Anıl Adıgüzel, Çaykara Belediye Lideri Hanefi Tok, Dernekpazarı Belediye Lider Vekili Ersin Akyol ve yurttaşlar katıldı.

Günnar, burada yaptığı konuşmada, “Büyükşehir Belediye Liderimiz Murat Zorluoğlu’nun bu bölgeye katkısını biliyoruz. Kendisini yeterli biliyoruz. Zira 18 ilçemizde hizmetlere imzasını atıyor. Ayrım yapmıyor. Ben yayla uşağı değilim fakat yayla şenliklerini kaçırmam. Herkese güzel cümbüşler diliyorum” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Lideri Murat Zorluoğlu da koronavirüs salgını periyodunda şenliklerin yapılamadığını hatırlatarak, “Bu sene fazlaca şükür yalnızca Sultan Murat’ta değil, Trabzon’un her yaylasında, her meydanında, her ilçesinde bir daha kemençe sesi yankılanıyor, horon halkaları oluşturuluyor” diye konuştu.

Zorluoğlu, “Sultan Murat Yaylası şenliğe dönüşecek bir şenliği ziyadesiyle hak ediyor. Bunu da inşallah önümüzdeki senelerdan itibaren yapacağız. Birlik ve birliktelik ortasında birçok hoş günlerde, şenliklerde bir ortaya gelme ümidiyle tertipte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde Günnar, Zorluoğlu ve iştirakçiler, aktiflik alanındaki stantları gezdi.

Okumaya devam et...