Veli ve öğretmenlerden Bakan Mahmut Özer’e kırık not

celikci

Yeni Üye
‘YETERLİ BÜTÇE AYRILMALI’

Veli-Der Ankara Şube Lideri Hülya Daran Deveci, 6 yaşında bir çocuğun yetersiz beslenme niçiniyle hayatını yitirdiğini anımsatarak, “Tüm okullarda ivedilikle fiyatsız bir öğün yemek uygulaması başlatılmalıdır. Okullarda, en az yetersiz ve istikrarsız beslenme sorunu kadar değerli bir sorun olan sağlıklı içme suyuna erişimdir. Tüm okullarda bir an evvel sağlanmalıdır. Ek bütçe açıklaması yapılmalı eğitime kâfi bütçe ayrılmalıdır” dedi.

‘EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET’

Eğitim Sen Ankara 1 No’lu Şubesi’nin Ulusal Eğitim Bakanlığı önünde yapmak istediği açıklamaya müsaade verilmedi. Sendika’nın Ankara 1 No’lu Şubesi’nin önünde yapılan açıklamada, konuşan Eğitim Sen Genel Lideri Necla Heyet, bakanlık önündeki açıklamalarının engellenmesine ait “anayasa çiğneniyor” reaksiyonunu gösterdi.

Burada yapılan açıklamada, öğretmenlerin eşit işe eşit fiyat istemlerini lisana getirildi. Bakan Özer’e karne veren öğretmenler, “Öğretmenlik Meslek Kanunu (ÖMK) daha sonrası tıpkı işe farklı fiyatlandırmalar yapılması adaletsizliktir. İş yerlerimizde huzursuzluk artmıştır. ÖMK, eşit işe eşit fiyat prensibini fiilen ortadan kaldırmıştır” dedi.

Okumaya devam et...