5 yıldır birebir ceketle derse giren öğretmenlerimiz var

mudhaber

Aktif Üye
Bu tespiti yapan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, tüm eğitim çalışanlarına giysi, ulaşım, beslenme, yakıt ve kira yardımı yapılmasını istedi.

Yoksulluk
günden güne derinleşirken, öğretmenler de ekonomik krizden nasibini aldı. Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın kuruldaki bütçe görüşmelerinde konuşan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, “Anadolu’da beş yıldır birebir ceketle derse giren öğretmenler var” dedi. Tutdere, toplumsal devlet unsuru gereği tüm eğitim çalışanlarına giysi, ulaşım, barınma, beslenme, yakıt, kira yardımı yapılmasını da istedi.

Abdurrahman Tutdere

Tutdere, “Öğretmenlerimizin yaşadığı mağduriyeti hiç birimiz görmezden gelemeyiz. Öğretmenler fakir, perişan, meskenine ekmek götüremez hale geldi. Kirasını ödeyemeyen, çocuğunu okutamayan öğretmenler var” dedi ve şunları söylemiş oldu:

“HAYAL KURAMIYORLAR”

“Genç öğretmenler artık mesken, otomobil alma, evlilik yapma hayali bile kuramıyor. Ekonomik sıkıntılarla boğuşan öğretmen ordusunun nitelikli eğitim vermesi, nitelikli öğrenci yetiştirmesi mümkün değil. Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın Anadolu’daki neferleri olan öğretmenleri enflasyon karşısında koruyamazsa, sizin o koltukta oturmanızın bir manası yok, Türkiye’deki eğitim problemlerinin çözülme talihi da yok.” Tutdere, 19 Kasım’da yapılacak meslek imtihanının iptal edilmesi davetinde da bulundu.