Artık Klamroth’un yardımcı sunucusu Brigitte Büscher de ayrılıyor

KimDemis

Aktif Üye
Louis Klamroth, 11 Aralık’ta programda duyurusu yapılan “Hart aber Fuarı”ndan ortak sunucusu Brigitte Büscher’in ayrılmasına şaşırmadı. Konuşmanın sonunda ona detaylı bir şekilde teşekkür etti ve ardından o can alıcı cümleyi söyledi: “Kim bilir, belki seni gelecek yıl burada stüdyoda görürüz.”

Ardından Brigitte Büscher: “Zaten bunu biraz ima etmiştiniz: ‘Hart aber Fuarı’ndaki son günümdü, yaptığım son anketti. İzleyicilerime veda edebilmek benim için çok önemli ve bu yüzden onların fikirlerini onlar adına toplayabildiğim yıllar için teşekkür ederim.” Brigitte Büscher 23 yıl boyunca “zor ama adil” için çalıştı, Frank Plasberg geldiğinde o zaten oradaydı ve Pazartesi akşamı söylediği gibi izleyicilerin telefon veya faks yoluyla konuştuğu zamanları hâlâ hatırlayabiliyor.

Ayrılışınız yapım şirketi değişikliğiyle mi alakalı? Sosyal medyada bununla ilgili spekülasyonlar vardı. Gelecek yıldan itibaren “Hart aber Fair”in yapımcılığı artık Frank Plasberg ve Jürgen Schulte’nin şirketi Ansager & Schnipselmann tarafından gerçekleştirilmeyecek; Bu yılın başında gösterinin yapımına ilişkin ARD sözleşmesini kaybettiler. Artık 2023 yılı sonunda bitecek. Yeni sunucu Louis Klamroth’un da ortak ortak olduğu yapım şirketi Florida Factual devralacak.

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

Birkaç gün önce Plasberg, DWDL medya hizmetiyle yaptığı röportajda, halefi Klamroth’a karşı asla sövüp saymak veya onun peşinden gitmek istemediğini söyledi. Ama artık onun için giderek zorlaşıyor. Eski moderatör Plasberg, “Hart aber Fair” üretim siparişinin ele alınma şeklinden dolayı hayal kırıklığına uğradı.

Röportajda Plasberg şunları söylüyor: “Ben ayrıldıktan sonra Louis ile neredeyse hiç temas olmadı. Son yayınımdan bu yana belki bir veya iki kez konuştuğumuzdan sonra farkına vardık: Ara vermek istiyordu. En başından beri şirkette neredeyse hiç yoktu. Bu birlikler için yeni bir şeydi ve aynı zamanda açıkça mesafe arayışı içinde olması da rahatsız ediciydi.”

Klamroth’un Büscher’e teşekkürü içten geliyordu ama ortada bir buket çiçek bile yoktu.