Aysun Yıldız Güngör “Annelik; Sonsuz Bir Güç, Fedakarlık, Merhamet ve Sevgi…”

amerikali

Yeni Üye
Cemiyet hayatının ünlü isimlerinden Aysun Yıldız Güngör, kızı Leyla’yla birlikte değişen evvelarinden ve ona dair planlarını MAG’a anlattı.

Anneliği “Sonsuz bir güç, fedakârlık, merhamet ve sevgi…” olarak tanımlayan Aysun Yıldız Güngör, anne olmakla bir arada hayatında nasıl bir değişim olduğunu “yaşamımdaki rutin işlerime yalnızca kısa bir devir orta verdim. Leyla doğduktan dört ay daha sonra çalışmaya devam ettim. Toplumsal yaşantım ve çalışma sistemim hâlâ devam ediyor; ancak hayata bakış açım, evvelarim ve gelecek planlarım da dahil her şey epeyce değişti” dedi.

Çocuğunun ismine karar vermenin en güç kısım olduğunu söyleyen Güngör “İşin en güç kısmıydı. Hamileliğimdilk evvel beğendiğim isimleri, gebeyken, doğacak çocuğuma yakıştıramadım bir türlü. Yeğenimin arkadaşının ismiydi Leyla. Aklımızda kaldı, epey sevdik ismi, eşimle bir arada karar verdik” sözlerini kullandı. Çocuğunuzun meslek planlamasında sonucu ona bırakacağını söyleyen Aysun Yıldız Güngör “Kariyer planlamasına geçene kadar, sevdiği ve keyif alacağı aktiviteler konusunda gerçek yönlendirmeler yapabilirim” açıklamasında bulundu.

Çocuğuyla birlikte yapmaktan en epeyce keyif aldığınız aktivitenin atları sevmek ve cet binmek olduğunu söyleyen Güngör, kızını annesinin kendisini yetiştirdiği üzere yetiştirmek istediğini söylemiş oldu.Bu süreçte konutta bir arada yaptığınız aktiviteler neler? Nasıl geçiyor bir gününüz? Sorusuna karşılık veren Aysun Yıldız Güngör “Evde boyama yaparız. Gün boyunca Leyla’nın uydurduğu, asla bitmeyen değişik oyunları oynarız. Dans ederiz. Mutfağa girer, kek yaparız. Bir günümüzü dolu dolu geçiririz mutlaka” dedi.

Anneler Günü bildirinizi paylaşan Güngör “Doğurmuş, doğurmamış, vicdanı, ruhu ve yüreği anne olan her insanın Anneler Günü kutlu olsun” sözlerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı