Barış Akarsu’nun hayatı sinema oldu

celikci

Yeni Üye
Bodrum’da 2007’de geçirdiği bir trafik kazasında 28 yaşındayken hayatını yitiren Anadolu rock müzik sanatkarı Barış Akarsu’nun ömrü beyazperdeye taşındı. “Barış Akarsu Merhaba” isimli sinema, yarın izleyiciyle buluşacak. Sinemanın evvelki gün yapılan galasına birfazlaca ünlü ismin yanı sıra Amasra Belediye Lideri Recai Çakır ve SOL Parti Meclis Üyesi Alper Taş da katıldı. Barış Akarsu’nun babası Selahattin Akarsu, Cumhuriyet’e konuştu.

Barış Akarsu’yu toplumun bu kadar sevilmesinin sebebini mütevazi kişiliği olduğunu belirten baba Akarsu, “Bizim meskende daima Cem Karaca, Barış Manço, Ruhi Su ve Rahmi Saltuk üzere sanatkarlar çalardı. Çocuklarım bunları dinleyerek büyüdü” dedi.

Barış Akarsu’nun toplumsal meselelere hassas bir insan olduğunu belirten baba Akarsu şöyleki konuştu:

“Ben 78 nesliyim, 68 jenerasyonuyla birlikte bilinçlendim. Barış’ı da 78 jenerasyonu şuuruyla yetiştirdim. Barış müziklerinde da toplumsal hususları işlemiştir. ‘Kimdir o’ müziği bunlardan biri. Barış ile biz birkaç kere 1 Mayıs kutlamalarına da katıldık. Barış her yere sevinciyle giderdi. Onu görür görmez güya her insanın yüzünde gülümseme belirirdi. Ben bir evlat kaybettim lakin binlerce evlat kazandım. Türkiye’nin her yerinde benim çocuğum var artık.”

Öte yandan Barış Akarsu’nun yarım kalan “Merhaba” müziği tamamlandı. “Merhaba” müziğinden elde edilen gelir, Akarsu’nun da yaşarken dayanak verdiği LÖSEV’e bağışlanacağı öğrenildi.

Okumaya devam et...