CHP’den Erdoğan’a müzik göndermesi

mudhaber

Aktif Üye
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı Bilecik Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış merasimine vatandaşlar ellerinde AKP flamalarıyla iştirak sağladı, miting havasında geçen açılış merasiminde seçim periyotlarını hatırlatan müzikler söylendi. Merasimde Cengiz Kurtoğlu’nun “Duyanlara Duymayanlara” müziği çalarken Erdoğan da müziğe eşlik etti.

“NEREDEN NEREYE” MÜZİĞİ KULLANILIYORDU

AKP, 2019 lokal seçimlerinde “Nereden Nereye” isimli seçim müziğini kullanmıştı. Müziğin nakarat kısmında “Nereden nereye geldi Türkiye, Evvel millet evvel memleket, Daima birlikte ileriye haydi Türkiye” kelamları yer alıyordu.

Nereden Nereye müziği Domra müziğiyle dönüşümlü çalışırken, meydanlarda toplanan vatandaşlara çay torbaları fırlatılmış, bu durum tenkitlere yol açmıştı.

CHP’DEN MÜZİK GÖNDERMESİ

CHP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Erdoğan’ın Bilecik’teki açılış merasimde müzik söylemiş olduği manzaraları paylaşarak, “Bilecik Bilecik olalı, bu biçimde zulüm görmemiştir. Geçmiş olsun Bilecik. İdaredeki bu detonelikten kurtulmaya artık hayli az kaldı” tabirlerini kullandı.

Erdoğan’ın Bilecik’te eşlik ettiği müziğin kelamları:

“Her şey her şey, senin için
Dualarım duygularım
Düşlerimde bakışların
Hep seni söylüyor şarkılarım
Her şey her şey, senin için
Dualarım duygularım
Düşlerimde bakışların
Hep seni söylüyor şarkılarım
Umrumda değil kim duyarsa duysun
Varsın olsun kim görürse görsün
Bırak gitmeyi kolay mı sanıyorsun