Deneme sürüşü mazeretiyle motosikleti çaldı

mudhaber

Aktif Üye
İstanbul Sultangazi’de motosikletini e-ticaret sitesi üzerinden satışa çıkaran Sezer Altaş, satış günü geldiğinde motosikletini satın almak için gelen kişi, deneme sürüşü mazeretiyle motosikletle birlikte kayıplara karıştı. Altaş, polise giderek şikayetçi oldu.

Sultangazi’de mobilya işiyle uğraşan Sezer Altaş, motosikletini internet üzerinden satışa çıkardı. Kendisini Cengiz ismiyle tanıtan kişi, motosikleti almak için Altaş ile irtibata geçtikten daha sonra 3 gün boyunca mesajlaştı.

Bu kişi dün, Sezer Altaş’tan pozisyon isteyerek yanında ağabeyi olarak tanıttığı bir şahısla buluşma noktasına geldi. Kuşkulu, motosiklete binerek incelemeye başladı. Motosiklete binen kuşkulu deneme sürüşü mazeretiyle Sezer Altaş’ın yanından ayrıldı. Altaş, deneme sürüşü yaptığını düşündüğü için reaksiyon vermedi.

‘ABİM’ DEDİĞİ KİŞİ KORSAN TAKSİCİ ÇIKTI

Motosikletle ayrılan kişinin gelmemesi üzerine şüphelenen Altaş, ağabeyi olarak tanıttığı arabanın içerisindeki kişinin yanına gitti. Altaş, arabanın içerisindeki kişinin, “Ne kardeşi, ben korsan taksiciyim. Beni burada 5 dakika beklememi söylemiş oldu, ben de 5 dakikadır burada bekliyorum” formunda verdiği yanıtla şaşkına döndü.

Şüphelinin motosikletini çaldığını anlayan Sezer Altaş, durumu polis takımlarına bildirdi ve akabinde karakola giderek şikayetçi oldu.

“MOTOSİKLETİ TEST EDİYOR SANDIM”

Motosikleti çalınan Sezer Altaş, “E-ticaret sitesinde motosikletimi satmak istiyordum. Bana kendini Cengiz diye tanıtan bireyle 3 gün konuştum. O da bana itimat sağladı. Benden pozisyon istedi. Ben de motosikletin olduğu yerin pozisyonunu attım.

Bana, ‘Abimle geleceğim’ dedi, tamam buyurun gelin dedim. Motosikletin olduğu yere geldiler. Yanıma gelince kiminle geldiğini sorduğumda ağabeyiyle geldiğini söylemiş oldu. Arabaya baktığımızda ortasında birinin olduğunu gördüğümüz için bize inanç sağladı.

Bana, ‘Motosiklete binebilir miyim?’ dedi, ben de ‘tabi binebilirsin’ dedim. Geldikleri araba karşıda durduğu için ben de motosikletin anahtarını verdim ona. Motosikleti çalıştırdı. Bir ileri, bir geri gitmeye başladı. Ben de motosikleti test ediyor sandım. daha sonra motosikleti aldı gitti” dedi.

“E-TİCARETTEN TANIŞTIĞINIZ İNSANLARA SAKIN GÜVENMEYİN”

Polisi aradıklarını ve şikayetçi olduklarını söyleyen Altaş, “Bize ağabeyi olarak tanıttığı, araba ortasında duran kişinin yanına gittik. ‘Kardeşini orta bakalım nerede kaldı, başına bir şey mi?’ geldi diye. Bize, ‘Ne kardeşi, ben korsan taksiciyim. Beni burada 5 dakika beklememi söylemiş oldu, ben de 5 dakikadır burada bekliyorum’ dedi.

Oburlarının canını yakmaması için bulunmasını istiyoruz. İnşallah bir an evvel bulunur. Motosikletimin kıymeti 20 bin liraydı. E-ticaretten tanıştığınız insanlara sakın güvenmeyin. Biz güvendik, mağdur olduk” diye konuştu. (DHA)