Destici: BBP seçimlere hazır

mudhaber

Aktif Üye
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, seçimler için alanda olduklarını söyleyerek “Halkımızla iç içeyiz ve sorunlarını biliyoruz. Bundan daha sonra daha sıkı bir biçimde çalışmaya devam edeceğiz. BBP seçimlere hazırdır” dedi.

BBP başkanı Mustafa Destici, Ankara Konağı’nda gerçekleştirilen partisinin Merkez Karar İdare Şurası (MKYK) toplantısına başkanlık yaptı.

sonrasındasında MKYK üyeleriyle iftar yemeğinde bir ortaya gelen Destici, açıklamalarda bulundu. Destici, Türkiye’nin terörle uğraşının 40 yıldır devam ettiğini söylemiş oldu.

Destici, kahraman Mehmetçiğin hem hudut içerisinde tıpkı vakitte sınır haricinde, Suriye’nin kuzeyi başta olmak üzere terör örgütlerine göz açtırmadan kahramanca uğraş verdiğini belirtti.

Sınır içerisinde son 5- 6 yıldır terörün, tüm ögelerine karşı topyekün verilen çaba kararı minilimize edildiğini tabir eden Destici, şu biçimde konuştu:

* Terörist sayısı düştü. Asla burada da rehavete kapılmamak gerekir. İçişleri Bakanlığımız, polisimiz, jandarmamız bu çabayı kahramanca veriyor. Son senelerda biliyorsunuz Eren operasyonlarıyla bu çaba verildi.

* Bu operasyonların tamamlandığı bilgisi İçişleri Bakanlığımızca paylaşıldı ancak ilkbahar periyoduyla ‘Abluka’ ismiyle terörle gayret kapsamında yurt ortasında Bakanlığımıza bağlı özel harekat polislerimiz başta olmak üzere jandarmamız, güvenlik koruyucularımızla bir arada yeni Abluka operasyonlarının yapılacağını bildirdi.

* Ben şimdiden bu operasyonların terörle çabamıza büyük katkı sağlayacağına olan inancımla muvaffakiyetler diliyorum. BBP camiası ve alperenler, terörle gayrette her koşul ve yerde devletinin, kahraman ordusunun, polisinin, jandarmanın, güvenlik koruyucusunun yanında durmuştur. Bundan daha sonra da yanlarında sonuna kadar dimdik duracağımızı bir defa daha tabir ediyorum.

“DAHA SIKI BİR BİÇİMDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Destici, seçimlerin 2023 Haziran’da yapılacağını söz ederek, şunları kaydetti:

* Lakin şu demek değildir. ‘Seçimler 2023’te yapılacaktır, bu biçimde biz de 2023’te seçimlere hazırlanalım’ demek değildir. BBP esasen alandadır. Biz son 7- 8 ay içerisinde yalnızca ben 60’ın üzerinde vilayete gittim. Halkımızla iç içeyiz. Halkımızın sorunlarını biliyoruz. Bundan daha sonra daha sıkı bir biçimde çalışmaya devam edeceğiz.

* BBP Genel Başkanı’ndan, Başkanlık Divanı’na, MKYK üyelerinden, Merkez Disiplin Heyeti üyeleri, vilayet ve ilçe liderleri, bayan kollarımız, Alperen Ocaklarımız, Gençlik Teşkilatımız tam büyük birlik takımı olarak olağan olarak ki seçimlere hazırdır. Partimiz bundan daha sonra da çalışmalarını, seçim güya yarın ya da önümüzdeki hafta yapılacakmış üzere çalışmasında da devam edecektir.

* Ben inanıyorum ki milletimiz bir daha sağduyulu davranacak, istikrardan ve temsilden yana oy kullanacaktır. Devletin varlığını, ülkenin bütünlüğünü, milletin istiklalini ve istikbalini gözeterek oy kullanacaktır. Bütün bu saydığımız kıymetleri kendisine öncelik yapan parti, ittifak da BBP, MHP, AK Parti’mizin oluşturduğu Cumhur İttifakı’dır. (DHA)