Doritoslu Rulo Çiğ Köfte (Muazzam Bir Lezzet Bayılacaksınız)

Abide

Üye
Doritoslu Rulo Çiğ Köfte (Muazzam Bir Lezzet Bayılacaksınız) Tanımı İçin Materyaller

• 2 su bardağı çiğ köftelik bulgur
  • 1 su bardağı kaynar su
  • 1 tane büyük soğan
  • 5 diş sarımsak
  • 1,5 yemek kaşığı domates salçası
  • 1 yemek kaşığı dolusu biber salçası
  • 1 çay bardağı nar eksisi
  • 1 çay bardağı zeytin yağ
  • 1 çay bardağı isot
  • 1 avuç dolusu maydanoz
  • 1 tatlı kaşığı pul biber kırmızı toz biber kimyon karabiber
  • 1 tane limon
  • 2 tane lavaş
  • Tuz
  • 1 su bardağı kadar doritos (Dışına bulamak için)
  • 4 yemek kaşığı nar ekşisi (Dışına bulamak için)
İçi için;

• 2-3 kısım marul
  • 1 yemek kaşığı konserve mısır
  • 1 tane köz kırmızı biber
  • 3 tane salatalık turşusu
  • 3-4 kol maydanoz taze nane
Doritoslu Rulo Çiğ Köfte (Muazzam Bir Lezzet Bayılacaksınız) Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Yoğurma kabına bulgurunuzu koyalım suyumuzuda dökelim, karıştıralım beklesin.
  2. Soğanı sarımsağı maydanozu uygunca robottan geçirelim, bulgura ekleyelim 1 çay bardağı isota yarım çay bardağı şu ekleyelim beklesin.
  3. Zeytin yağı hariç öteki materyalleri köftemize ekleyelim elimize eldiven takalım 20 dk kadar yoğuralım en son isotumuzu dökelim, yeterlice yoğuralım.
  4. Son olarak zeytin yağı gezdirelim yoğuralım geniş uzun bir tabağa doritosu yeterlice parçalayalım koyalım nar ekşisinide geniz uzun tabağa yayalım.
  5. 1 tane lavası alalım çığ köftemizi her yerine gelecek biçimde sürelim limon sıkalım içine marul, maydanoz, taze nane koyalım rulo biçiminde saralım.
  6. Birinci nar eksisine daha sonra doritosa bulayalım 1 parmak kalınlığında keselim servis tabağına dizelim öbür lavaşımızıda her yerine çığ köfteyi sürelim.
  7. Biberi mısırı salatalık turşusunu koyalım rulo halinde saralım buda birinci nar eksisine daha sonra doritosa bulayalım 1 parmak kalınlığında keselim servis tabağına dizelim kalanını ben sıkıp ortasına koydum siz öteki materyaller koyarak yapabilirsiniz afiyet olsun.
Not: İçine siz istediğiniz malzemeyi koyabilirsiniz epeyce yakışıyor biz az kişi olduğunuz için 2 çeşit yaptım

Doritoslu Rulo Çiğ Köfte (Muazzam Bir Lezzet Bayılacaksınız) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı