Düzce Gölyaka Sarsıntısı: Sarsıntısı hissedenler o anları anlattı: Kıyamet kopuyor sandım

KimDemis

Aktif Üye
Merkez üssü Düzce’nin Gölyaka ilçesinde olan 5.9 büyüklüğündeki sarsıntı Sakarya’nın da tüm ilçelerinde hissedildi. Ş

iddetli sarsıntı Karasu ilçesinde bulunan kimi mesken ve iş yerlerinde hasar oluşturdu.

Dükkanının camı çatlayan iş yeri sahibi, “Yazıları dün yazdırmıştık. Cam, sarsıntının şiddetiyle çatlamış. Camlar dökülmek üzere. Baya bir sallandı. Konutta uyuyorduk. Çocuklar kalkmış, bende çekyatın üzerinde uzanıyordum. Nasıl kalktığımı bende bilmiyorum. Büyük bir gürültü oldu. Panik halinde sokağa çıktık” dedi.

Sarsıntıyla uyandıktan daha sonra ranzadan düşerek yavaşça biçimde yaralanan ve önlem hedefli hastaneye gdolayılen Batın Karasu, “Gece bir anda zelzele oldu. Anlayamadım. Ranzadan inmeye kalkarken düştüm. O denli bir talihsizlik yaşadım. Ayağım burkuldu” diye konuştu.

“Ben kıyamet kopuyor sandım”

Depremden kısa bir süre evvel hava almak için dışarıya çıkan vatandaş ise “Bütün Türkiye’ye büyük geçmiş olsun. Bende 6 katlı binada oturuyorum. Hayalimde bir kahır gördüm, aşağıya indim. 5 dakika bile olmadan ses duyuldu. Ben kıyamet kopuyor sandım…

Üste çıktım baktım, denetim ettim. Yere televizyonum düşmüş, çatal, kaşıklarım düşmüş. Bağıramadım bile. Zelzele aklıma geldi. 1999 sarsıntısı üzere değildi. Şuanda bile ayaklarım titriyor, konuşamıyorum. Konuta nasıl çıkacağım bilmiyorum, nerede yatacağım bilmiyorum. Ben daha o binaya çıkamam. Allah sonumuzu hayır etsin” tabirlerini kullandı.