Edirne’de korkutan yangın: Gözyaşları ortasında konutunun alevlere teslim olmasını izledi

KimDemis

Aktif Üye
Yangın, gece saatlerinde Edirne Talat Paşa Mahallesi, Hacı Memiş Sokak’ta bulunan bir meskende çıktı.

Askılıkta kurutulmaya bırakılan elbiselerin sobanın üzerine düşmesiyle mutfakta bulaşık yıkayan Sebile Özdemir’in (52) meskenine alevler sirayet etti. Bir anda yangının ortasında kalan bayan kendisini can havliyle yalınayak dışarı attı. Özdemir, komşuların camına vurarak, konutunun yandığını söyleyip yardım istedi. Haber verilmesi üzerine bölgeye itfaiye, polis ve sıhhat takımları sevk edildi.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye grupları yangına müdahale etti. Takımlar yangına müdahale ettiği sırada, bayan gözyaşları ortasında konutunun alevlere teslim olmasını izledi. Komşuları tarafınca teselli edilmeye çalışılan bayan uzun bir süre olayın şokunda kaldı. Sıhhat takımları ve komşuları hanımı teselli etti. Bayana ambulansta yapılan birinci müdahalenin akabinde hastaneye kaldırdı.

Ekipler tarafınca söndürülen yangın daha sonrası mesken kullanılamaz hale geldi. Ayrıyeten gözyaşları ortasında kalan Sebil Özdemir’in kızı Ayselin Özdemir’in ise bu gece Balıkesir’deki okulundan konutuna döneceği öğrenildi. ondan sonrasında konuta gelen bayanın eşi Ahmet Özdemir ise büyük bir keder ile konutunun yanışını seyretti.

Mutfakta bulaşık yıkadığı esnada yangının çıktığını belirten Sebile Özdemir, “İçerisi alevlenmiş ben görmedim, mutfaktaydım, bulaşık yıkıyordum. Dumanların yayılmasıyla çabucak eşyaları alayım daha sonrasında dışarı çıkayım dedim lakin yetişemedim, hepsi yanıyordu. Çabucak elektrikleri kapatıp yalın ayak dışarıya çıktım. Eşim o sırada kahvedeydi, kızım da bu akşam Balıkesir’den gelecekti” dedi.

Komşulardan Remziye Arslan, itfaiye takımlarını aradıklarını söz ederek, “Daha işten yeni gelmiştim, komşumuz camı çaldı itfaiyeyi çağırmamızı söylemiş oldu. Biz de çabucak itfaiyeyi çağırdık. Çabucak kendisini dışarıya atmış, hiç bir şey alamamış. Allah’tan kendisini dışarıya atabilmiş. Rastgele bir yerinin yanmamış olması en azından sevindirici. Biz de fazlaca üzüldük” tabirlerini kulandı.

Diğer vatandaşlar da yangında ziyan nazarann komşuları için epey üzüldüklerini söz ettiler. Polis takımları yangınla ilgili inceleme başlattı.