Elektrik kesintilerinin yaşandığı Konya ve Niğde’de vatandaşlar mağdur

mudhaber

Aktif Üye
Konya ve Niğde’nin birtakım ilçelerinde dün yaşanan şiddetli fırtına niçiniyle elektrikler kesildi. Birtakım mahallere 24 saatin akabinde elektrik verilirken, kimi mahallelerde ise kesintilerin devam ettiği öğrenildi.

Konya ve Niğde’de dün saatte suratı 70 kilometreyi bulan şiddetli fırtına hayatı felç etti. Çatıların uçtuğu, ağaçların kökünden söküldüğü şiddetli fırtınanın akabinde Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Kemerhisar ve Bahçeli kasabalarında elektrik kesintileri yaşandı.

BİRTAKIM BÖLGELERDE KESİNTİ DEVAM EDİYOR

Kemerhisar ilçesinde dün saat 11.00’da yaşanan elektrik kesintileri 24 saatin akabinde bugün sonlandırılırken, Bahçeli kasabasında ise elektrik kesintilerinin devam ettiği öğrenildi.

“BUZDOLABIM BOZULDU”

CHP Niğde Vilayet Lideri Erhan Adem, elektrik kesintisinin devam ettiği Bahçeli kasabasında mağdur olan vatandaşlarla buluştu.

Elektrik kesintileri yüzünden buzdolabının bozulduğunu söyleyen bir bayan, “24 saatten itibaren elektriğimiz gidip geliyor. Şu an 24 saattir elektriğimiz yok. 186’yı arıyorum ‘meşgulüz, bekleyin’ diyorlar. En az 10 seferdir aradım daima bu biçimde. Dün elektrikler gidip gelince buzdolabım bozuldu. Artık bu ziyanı kimden tazmin edeceğim. Artık bu kocaman dolap bu ekonomik koşullarda kaça yapılır? Ne yapacağız bilmiyorum” sözlerini kullandı.

“DOLAPTAKİ EŞYALAR BOZULMAK ÜZERE”

Yaşadığı mağduriyeti lisana getiren bir diğer vatandaş ise, “Şu an da 24 saattir elektrikler kesik. Birkaç sefer telefon açtım, ‘geleceğiz’ diyorlar lakin hala gelmediler. u 4-5 kezdir telefon açtım lakin oyalıyor. Bunun niçini nedir? Elektriksiz kaldık, dolaptaki eşyalar bozulmak üzere” dedi.

“VATANDAŞIN ZİYANININ KARŞILANMASI GEREKİYOR”

Mağdur vatandaşları ziyareti sırasında açıklamalarda bulunan Erhan Adem ise şunları söylemiş oldu:

* Kemerhisar’da gece 01:00’de elektrikler geldi. 11 saatlik elektrik kesintisi yaşandı. Ancak Bahçeli’de 24 saattir elektrikler kesilmiş, ortada gelip gidiyor. Vatandaş mağdur. Elektronik eşyalarında bozulmalar olduğu söyleniyor.

* Bunun tabi ki TEDAŞ tarafınca bir biçimde karşılanması gerekir. Özel şirketler özelleştirmenin akabinde maalesef kâfi alt yapı çalışmalarını yapacak bir ortam sağlayamadılar.

KONYA’DA DA ELEKTRİK KESİNTİSİ YAŞANDI

Konya’nın Ereğli ve Karapınar ilçelerinde de dün şiddetli fırtına niçiniyle elektrik tellerinin kopması kararı ilçelere bağlı birfazlaca mahallede elektrik kesintileri yaşandı. Dün geceden itibaren yaşanan elektrik kesintisinin akabinde mahallelere elektriğin gün ortasında verilmeye başlandığı öğrenildi.

“PERSONELİN CAN GÜVENLİĞİ niçinİYLE MÜDAHALE ZORLAŞTI”

Yaşanan elektrik kesintilerine ait SÖZCÜ’ye konuşan MEDAŞ yetkilisi ise şunları söylemiş oldu:

* Çok şiddetli fırtına niçiniyle işçinin can güvenliğinden dolayı müdahale etme zorlaştı. Fırtına tesiri bittikten anında müdahale yapıldı.

* Biroldukça ilçemize kimi bağlı mahallerimizde arızalar giderilerek elektrik verilmeye başlandı. Münferit arızalarda da 186’ya yapılan ihbarlarla müdahale ediliyor.