Esenyurt’ta değişik hırsızlık: Çaldığı kediyi taksiyle geri gönderdi

KimDemis

Aktif Üye
Olay, 28 Nisan Perşembe akşam saatlerinde İncirtepe Mahallesi’nde bulunan sitede yaşandı.

Taban kattaki meskeninin salonunda oturan Okan Altıntaş televizyon izlediği sırada öteki bir odadan ses duydu.

Sesin geldiği odaya koşan Altıntaş, pencereden dışarıyı izleyen Oscar isimli kedisini bakılırsameyince panikledi. 2 yıldır baktığı kedinin kaçtığını düşünen Altıntaş, çabucak sitenin güvenliğine gitti.

Kedisinin kaçtığını söylemiş oldukten daha sonra güvenlik bakılırsavlileri ile kamera kayıtlarını izleyen Altıntaş, kedisinin bir kişi tarafınca çalındığını ve çalan kişinin Oscar ile yürürken, kendisinin izlediğini gördü.

Altıntaş çabucak ağabebir daha haber vererek, sitenin etrafında hırsızı aramaya başladı. Altıntaş ve ağabeyi hırsızı bulamamaları üzere durumu sitedeki tüm komşularına duyurup, polis merkezine şikayetçi olmaya gitti.

Polis merkezinde söz verdiği sırada sitenin güvenlik bakılırsavlileri Okan Altıntaş’ı aradı. Güvenlik işçisi, “Bir taksi geldi. Sürücüsü ortasında size ilişkin bir kedi olduğunu söylüyor” dedi. Bunun üzerine siteye dönen Altıntaş, taksinin bagajında Oscar’ı gördü. Kedisinin bir biçimde kendisine geri dönmesi üzerine Altıntaş, şikayetinden vazgeçti. Oscar’ın kimliği bilinmeyen kişi tarafınca çalındığı anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Başından geçen tuhaf hırsızlık olayını anlatan Oscar’ın sahibi Okan Altındaş, “Biz televizyon izliyorduk. Bu sırada içeriden bir ses geldi. Ben sinekliğin yırtıldığını sandım, çabucak cama koştum. Ben, Oscar’ın öbür bir kedi ile arbede ettiğini düşündüm. Baktığım da etrafta kedi nazaranmedim. Daha evvel kaçmıştı. Ben bir daha kaçtığını düşündüm. Çabucak sitenin güvenlik bakılırsavlilerine gidip, durumu bildirdim. Kameralara baktık. Bir güvenlik bakılırsavlisi birinin kedi ile geçtiğini söylemiş oldu. Kayıtlarda gördük. Söz veriyorduk. Nasıl oldu bilmiyoruz, arkadaş kediyi taksi ile kapıya bırakmış. Biz de bunun üzerine şikayetimizi geri çektik” dedi.

Camı çıktığı sırada hırsıza seslense durumu anlayacağını söyleyen Altıntaş, “Ben kedinin, öbür bir kedi ile dalaştığını sanıyordum. Adamı hiç fark etmedim bile. Birinin geçtiğini gördüm. Seslensem, baksa durum ortaya çıkacak. Çalan kişiyi fark edemedik. Adam dönse göz göze geleceğiz. Oscar’ın çalınacağı hiç aklıma gelmezdi. O anda da gelmedi” tabirlerini kullandı.