Esenyurt’ta özel hastanede ‘sahte doktor’ paniği: Başhekim ‘Bu adamı tanımıyorum’ deyince ortalık karıştı

KimDemis

Aktif Üye
Olay, dün gece saatlerinde Esenyurt’ta bulunan özel bir hastanede yaşandı.

Edinilen bilgiye bakılırsa Özgür Gündem isimli bir vatandaş, yeğenini kusma, ateş ve halsizlik rahatsızlıkları niçiniyle hastaneye götürdü.

Muayene oldukları tabibin ismi ile sıra aldıkları hekimin isminin farklı olduğunu goren Gündem, çabucak sonrasındasında şahsın hareketlerinden de şüphelenerek hastane kimlik kartını görmek istedi.

Bu isteğe tabibin “Hayır” yanıtını vermesi üzerine ikili içinde tartışma çıkarken, güvenlik ve sıhhat çalışanları olaya müdahale etmek istedi.

BAŞHEKİM ‘BU ADAMI TANIMIYORUM’ DEDİ

O sırada tartışmaya dahil olan başhekimin “Ben bu adamı tanımıyorum” demesi üzerine ortalık karıştı. Gündem, şahsın geçersiz tabip olabileceği üzerine çabucak polis gruplarına haber verdi. Gruplar olayla ilgili inceleme başlattı.

TABİP GEÇERSİZ DEĞİL HASTANEYE KAYITSIZ ÇIKTI

Polis gruplarının gelmesi ile tartışma son bulurken, hekimin hastanede çalışmadığı öğrenildi.

Diğer bir tabibin kaşesi ile yarı vakitli olarak hastanede misyon yapan şahsın, kayıt dışı olarak çalıştığı tespit edildi.

Hastaneye yeğenini götüren Özgür Gündem, tabipten şikayetçi oldu.

Yaşanan o tartışma anları kameraya yansıdı.

“Kimliğini görmek istedim”

Hastanede kendilerini muayene eden tabipten şüphelenen Özgür Gündem, “Bir özel hastaneye yeğenimi getirerek tedavi etmek istedim. Ateşi, kusması ve halsizliği vardı. Nazmi Uğur isminde bir doktora girdik. Bize kaşe ve isim verirken biz orada hekimin hareketleri ve davranışlarından kuşkulandık. Tabip isminin Mehmet olduğunu söylemiş oldu. Raporu çıkarırken de Nazmi Uğur diye bir hekim ismi verildi.

Hastane kayıtlarına baktığım vakit Nazmi Uğur hayli farklı bir kişi bizi muayene eden öteki bir insandı. Kimliğini görmek istedim. Bununla ilgili bir açıklama yapmadı. Başhekim geldiğinde ‘Ben bu adamı tanımıyorum’ dedi. Ondan dolayı da biz polisi aradık.

Karakola tabir vermeye geldik. aslına bakarsan hekim bizimle görüşme yapmadı. Yanındaki sekreter daima, ‘Kusma, ateş var mı, nasıl durumu’ diye sorular sordu. Hekim bizimle ilgilenmedi. Ben o an kuşkulandım. Hekimin sorması gerekeni sekreter soruyordu. Bize teşhis koydu. Serum ve damar yolundan enjeksiyon verildi. Bize domuz gribi var denildi. esasen karakoldan çıktıktan daha sonra hastayı farklı hastaneye götüreceğiz” dedi.