Hepsini tabiattan topluyor : Ortaya çıkan imaj inanılmaz

KimDemis

Aktif Üye
Düzce Merkeze bağlı Aydınpınar köyünde oturan güvenlik vazifelisi Temel, 7 yıl evvel meskenine dekor maksatlı yaptığı lambader beğenilince tasarım işine yeteneği olduğunu fark etti.

Boş vakitlerinde bahçesinin art kısmında atıl ağaç modüllerini toplayan Temel, bunlardan lambader, masa lambası, çeşitli süs eşyaları ve dekoratif eserler hazırladı.

Eserlerinin beğenilmesiyle meskeninin çatı katını atölyeye çeviren Temel, çivi ve vida kullanmadan yaptığı eserleri toplumsal medya hesabında satarak gelir elde ediyor.

Dizaynları hayal gücüyle oluşturan bir çocuk babası Orhan Temel, AA muhabirine, yıllar içerisinde kendisini geliştirdiğini anlattı.

“ATIL OLAN AĞAÇ BAKIYORUM”

Ağacın fazla bozulmadan kendi doğallığıyla tasarım oluşturulması gerektiğini belirten Temel, “Herkes piknik alanlarına gittiğinde alanın ne kadar hoş olduğunu söyler lakin ben atıl olan ağaç bakıyorum, ‘Bu ağaçtan ne üzere eserler çıkarabilirim?’ diyorum.” tabirlerini kullandı.

Temel, mamüllerinde hiç vida ve çivi kullanmadığına işaret ederek, şunları kaydetti:

“Doğal ağaç dizaynında sen bir şey yapmayacaksın. Tabiat aslına bakarsan onu şekillendirmiş. Bir biçimde sen onu atıl bulacaksın. ‘Ağacı epeyce değiştirmeden ona nasıl düzenlemeler yapabilirim?’ diye düşünerek eklemelerle tamamlayacaksın. hiç bir eserimde vida yahut çivi yok. Başlamadan evvel araştırdım. Yapılan çalışmalarda vida ve çivi olmaması gerekiyor.”

“ODUN ADAM”
Arkadaşlarının kendisine “Odun Adam” lakabı taktığını vurgulayan Temel, “Bazıları bu durumu beğenmeyebilir ancak ben garipsemiyorum. Bence epeyce hoş bir şey. Ben de bu ismi kendime yakıştırdım.” dedi.

Etraftan hoş yansılar aldığını lisana getiren Temel, hoş işler ortaya çıkarmaya çalıştığını belirtti.