İstanbul’dan sarsıntı bölgesine yardım: Karavan ve iş makineleri gidiyor

KimDemis

Aktif Üye
Pendik Limanı’ndan İskenderun Limanı’na hareket edecek gemiye sabah saatlerinden itibaren valilik, kaymakamlık, şirketler ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafınca insanı yardım ve ağır iş makineleri gönderiliyor.

Dizi ve sinema setlerinde kullanılan jeneratörlü karavanlar da gemideki yerini aldı. Yüklemenin akabinde geminin yaklaşık 48 saat ortasında İskenderun Limanı’na ulaşacağı öğrenildi.

“ÖZELLİKLE HASTALARIN VE GEBELERİN KONAKLAYABİLMESİ İÇİN JENERATÖRLÜ KARAVANLAR VAR”

DFDS Türkiye Limanlar ve Acenteler Yöneticisi Levent Şinel, “Şirketimizin gemilerinden bir adedini bugün yaşanan malum sarsıntı olayı için yardım materyalleri götürmek için toplanmış bulunmaktayız.

Türkiye’nin her yerinden tüm STK’lar, Valilik ve Kaymakamlıkların ortak eforu kararında jeneratörden insani yardım materyallerine, yakıttan suya, bebek mamasına ilaçlara kadar her şeyi gemimize yükledik.

275 araç kapasiteli gemimiz. Bu iş makineleriyle birlikte 400’ye yakın araç yükleyeceğiz. Yüklemeyi tamamladıktan daha sonra yola çıkacağız. Bunların içerisinde mutfaklar var sıcak yemek sağlamak için. Jeneratörlü karavanlar var. Bilhassa hastaların ve gebe bayanların konaklayabilmesi için.

Film bölümünde kullanılan araçlar da mevcut. İnsanların gereksinim duyabileceği her çeşit eseri gemimize yükledik. Yüklemenin akabinde seyrimize başlayacağız. Umarız her şey yolunda sarfiyat ve 48 saat ortasında İskenderun’a varmış oluruz.” dedi.