Kılıçdaroğlu: Artırımı yapan sensin, buna ikiyüzlülük derler!

mudhaber

Aktif Üye
CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da ulaşıma yapılan yüzde 40 artırımın akabinde iktidar kanadından gelen yansılara karşılık verdi. Akaryakıt artırımlarına işaret ederek iktidara seslenen Kılıçdaroğlu, “Zammı yapan sensin, hangi belediye lideri artırım yapmak ister? Dünyanın artırımını yapıyorsun milleti perişan ediyorsun, belediye lideri ayak uydurmak istiyor kıyameti koparıyorsun. Buna özetlemek gerekirse ikiyüzlülük derler” dedi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM’deki küme toplantısında gündeme ait açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu şunları söylemiş oldu:

“İSTANBULLULAR EKREM LİDERDEN SON DERECE MUTLULAR”

“İstanbul’daydım. İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri ile birlikte yaptığı hizmetlerin bir kısmını birlikte gezdik. Anadolu Hisarı’nı bir daha onarıyor. 10 metro inşaatı tıpkı anda devam ediyor. Finans kaynaklarının tamamını sağlamış durumda. Yerebatan Sarnıcı’nı bir daha restore ediyor. Orayı da yalnızca İstanbulluların değil tüm dünyanın hizmetine açacak. İstanbullular Ekrem lider üzere bir lidere sahip oldukları için son derece memnunlar. Ayrıyeten orman alanlarını da İstanbullularla buluşturdu. ötürüsıyla İstanbul yaşanabilir bir kent haline geliyor.”

“ZAMMI YAPAN SENSİN HANGİ BELEDİYE LİDERİ ARTIRIM YAPMAK İSTER?”

“Akaryakıt artırımları ötürüsıyla haksız tenkide muhatap oldum. Elektrik, doğalgaz, akaryakıt artırımını yaparsın belediye bu artırımlarının yüzde 40 oranında artırım yaptığında kıyameti koparırsın. Emin olun bu iktidarı anlamakta zorlanıyorum. Artırımı yapan sensin, hangi belediye lideri artırım yapmak ister? Dünyanın artırımını yapıyorsun milleti perişan ediyorsun, belediye lideri ayak uydurmak istiyor kıyameti koparıyorsun. Buna özetlemek gerekirse ikiyüzlülük derler. Bu iktidarın da temel gayesi iki yüzlülüğü dünyaya duyurmak.”

GAZETECİ İBRAHİM HASKOLOĞLU

“Gazeteci İbrahim Haskoloğlu gece 11’de (23:00) konutundan alındı. Bunlar açıklama yapmışlardı. ‘Gece baskınları olmayacaktır. Yeni bir tertibi, adaleti getiriyoruz’ diye. Bunlar yapamazlar. Bunlar demokrasiyi, özgürlüğü getiremezler. Bunu getirecek olan biziz, Millet İttifakı’dır.”

ALP EMEÇ: BU ÜLKENİN BÜTÜN AYDINLIK İNSANLARI SENİN GERİNDE

“Genç bir üniversite öğrencisi de evvel tweet attı diye evvel gözaltına alındı daha sonra mahpusa atıldı Alp Emeç. Sakın moralini bozma, bugün hapishanedesin lakin yarın çocuklarına verdiğin demokrasi gayretini bu örnekle anlatacaksın. Moralini bozma, gözlerinden öpüyorum. Bu ülkenin bütün aydınlık insanları senin gerinde.”

Detaylar geliyor…