Kılıçdaroğlu: Ben beşli çetelerin adamı değilim

mudhaber

Aktif Üye
İzmir’de İzdönüşüm Fabrikası’nın açılış merasiminde konuşan CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben beşli çetelerin adamı değilim. Ben sizin yanınızdayım. Alın teri dökenlerin yanındayım. Çalışanların yanındayım. Alın terini hak edenlerin yanındayım” dedi.

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de İzdönüşüm Fabrikası’nın açılış merasimine katıldı.

“BAŞKAN BURAYA BÜYÜK YATIRIM YAPTI”

Burada kısa bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şu sözleri kullandı:

“Burası eski bir tesis. Lider burayı evvel satın aldı, buraya büyük bir yatırım yaptı. Yatırım yaptıktan daha sonra, buraya çöp getiren, kağıt getiren, plastik getiren bir epey insanın garantisinin olması lazım. Belediye dediğimiz, o beldede yaşayan her bir yurttaşın hakkını ve hukukunu teslim eden kurum demektir. Belediyenin nazaranvi budur. Bizim çöp diye dışarıya attığımız, kullanmadığımız bir fazlaca şeyin aslında servet olduğunu bütün dünya da biliyor, hepimiz biliyoruz. Lakin bu serveti bir daha iktisada kazandırırken, insan ögesinin göz arkası edilmemesi lazım.”

“BEN BEŞLİ ÇETELERİN ADAMI DEĞİLİM”

“Ben beşli çetelerin adamı değilim” diyen Kılıçdaroğlu, şunları söylemiş oldu:

“Ben lortların, baronların adamı değilim. Ben sizin yanınızdayım. Alın teri dökenlerin yanındayım. Çalışanların yanındayım. Alın terini hak edenlerin yanındayım. Bu ülkede her insanın karnı doyduğu vakit huzur gelir ülkeye. her insanın karnının doymadığı, yoksulun ezildiği, varlıklılara da büyük kaynakların aktarıldığı ekonomik seviyesi, neoliberal nizamı asla kabul etmiyorum.

Altta kalan ezilsin, üstte kalan zenginleşsin. Olmaz efendim, olmaz. Toplumsal devlet dediğimiz işin temelinde her insanın karnının doyması vardır. Devletin toplumsal olması için sizin hak ettiğiniz emeğinizin karşılığının verilmesi lazım. Aksi biçimde o devlet, toplumsal devlet olmaz. Bunun gayretini veriyoruz. Belediye Liderimiz Tunç Bey’in bu bağlamda attığı adım son derece pahalıdır. Bu tesis bir daha alınıp, bir daha inşa edilmenin ötesinde bir anlayışı da bir daha inşa ettiği için benim açımdan son derece kıymetlidir.”

“birlikte OLURSAK BU ÇABAYI MUVAFFAKİYETLE TAÇLANDIRMIŞ OLURUZ”

CHP’li belediye liderlerine da seslenen Kılıçdaroğlu, “Beldeye hizmet ediyorsa yalnızca caddesini, parkını yapmak değil, o beldede yaşayan insanların huzurunu da sağlamak zorundadır. Belediye lideri arkadaşlarıma şunu da söylemiş oldum; bulunduğunuz beldede, yönettiğiniz kentte hiç bir çocuğun yatağa aç girmediği bir sistemi inşa edeceksiniz. Allah nasip ederse, bunu Türkiye genelinde de yapacağız. Bu mübarek Anadolu topraklarında hiç bir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye’yi inşa etmek zorundayız. Bu topraklar mübarek topraklar. Bu topraklarda her insanın huzur ortasında yaşamasını isterim. Bunun gayretini vermek de kişisel olmuyor. birlikte olursak bu çabayı muvaffakiyetle taçlandırmış oluruz.” diye konuştu.

NEŞET ERTAŞ’I ANDI

Kılıçdaroğlu konuşmasında halk ozanı Neşet Ertaş’ı da andı. Kılıçdaroğlu, “Bugün Neşet Ertaş’ın mevt yıl dönümü. Sazıyla ve kelamıyla hepimizin yüreğinde taht kuran bir halk ozanıydı. Onun yaşadığı dramlar elbette hepimizin malumu. Bu topraklarda her insanın huzur ortasında yaşamasını isterim.” sözlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde İzdönüşüm Fabrikası’nın açılışı gerçekleştirildi.