Kılıçdaroğlu: İktidarımızda üniversiteler üretim merkezi olacak

mudhaber

Aktif Üye
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bugün Londra’da, üniversiteyi teşebbüs dünyasıyla buluşturan ve dünyanın en güzel teşebbüs ağlarından birini yöneten Entrepreneur First ile verimli bir toplantı yaptık. Türkiye’yi bu derin krizden çıkarmak için üniversitelerimizi birer üretim merkezine dönüştürecek adımları atacağız. İktidarımızda her üniversite bir fabrika, her fabrika bir üniversite, her gencimiz bir teşebbüsçü olacak” dedi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bugün Londra’da, üniversiteyi teşebbüs dünyasıyla buluşturan ve dünyanın en düzgün teşebbüs ağlarından birini yöneten Entrepreneur First ile verimli bir toplantı yaptık. Türkiye’yi bu derin krizden çıkarmak için üniversitelerimizi birer üretim merkezine dönüştürecek adımları atacağız. İktidarımızda her üniversite bir fabrika, her fabrika bir üniversite, her gencimiz bir teşebbüsçü olacak” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Londra temasları devam ediyor. Kılıçdaroğlu, bugün toplumsal medya hesabında, ‘Entrepreneur First’ isimli teşebbüs ağına yaptığı ziyarete ait bir görüntü paylaştı. Kılıçdaroğlu, paylaşımında şunları kaydetti:

“ÜNİVERSİTELERİMİZİ BİRER ÜRETİM MERKEZİNE DÖNÜŞTÜRECEK ADIMLARI ATACAĞIZ”

“Bugün Londra’da, üniversiteyi teşebbüs dünyasıyla buluşturan ve dünyanın en âlâ teşebbüs ağlarından birini yöneten Entrepreneur First ile verimli bir toplantı yaptık. Türkiye’yi bu derin krizden çıkarmak için üniversitelerimizi birer üretim merkezine dönüştürecek adımları atacağız.

“İKTİDARIMIZDA HER ÜNİVERSİTE BİR FABRİKA, HER FABRİKA BİR ÜNİVERSİTE, HER GENCİMİZ BİR TEŞEBBÜSÇÜ OLACAK”

İktidarımızda her üniversite bir fabrika, her fabrika bir üniversite, her gencimiz bir teşebbüsçü olacak. Cumhuriyet’in İkinci Yüzyılı vizyonumuz doğrultusunda, Türkiye’yi dünya ile entegre ve katma paha üreten bir ülke haline getirmek için hazırız. İşimiz fazlaca, ancak yolumuz açık!”

Kılıçdaroğlu, ‘Entrepreneur First’ ziyaretine ait görüntüde ise şunları söylemiş oldu:

“Dünyadaki yatırımcılar orjinal fikirlerin, dünya çapında tesirli olacak projelerin peşinde. Entrepreneur First kuruluşu da bu mantıkla çalışıyor. Heyecanlı ve özgün bir fikre sahipseniz gerekli finans kaynakları size sağlanabiliyor. Biz, Türkiye’den de emsal fikir sahiplerini bu programlarla buluşturacağız. Dünya çapındaki işleri Türkiye’den başlatacağız.” (ANKA)