Kıvanç Tatlıtuğ: Çocuğumuzun ismi Kurt olacak

mudhaber

Aktif Üye
Başak Dizer’le evli olan güzel oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, oğlunu kucağına almak için gün sayıyor.

yıllardır anne baba olmak için sabırsızlanan ünlü çift, geçtiğimiz hafta bebeklerinin ismini ‘Kurt Efe’ koyacaklarını söylemişlerdi.

Güzel oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, oğullarının ismini niye Kurt Efe koyduklarını deklare etti.

“Türk destanlarında ismi geçiyor”

Tatlıtuğ, “Evet, çocuğumuzun ismini Kurt koyacağız. Birfazlaca Türk destanında ismi geçiyor. Hayvanların arketiplerini de araştırdım. Kurt, öğretici, yol gösterici, tek eşli, aile kuran kuvvetli bir karakter olduğu için oğlumuza Kurt ismini koymaya karar verdik.” dedi.

“Adını Kurt yazmıştım”

Başak Dizer de evvelki gün çocuklarına vereceği ismin öyküsünü anlatmıştı:

Kurt isminin kendileri için değerli olduğunu söyleyen Dizer, “Biz ‘Kurt Seyit ve Şura’ dizisi sırasında münasebete başladık Kıvanç’la. Dizideki karakter ismi de hoşuma gidiyordu. Telefonumda Kıvanç, ‘Kurt’ diye kayıtlıydı. Dizideki lakabını biz de oğlumuza lakap olarak koymak istedik, bizim için anısı var. Yanına da Efe’yi koyduk.” dedi. Dizer, kelamlarına şöyleki devam etti: “Kurt bana maskülen ve kuvvetli bir isim geliyor. Kurt tarihimiz açısından da bir sembol. Biroldukca Türk destanında da kurt ismi kavimlerin yol göstericisi olarak geçiyor. Hayvanların arketiplerini de araştırdım. Kurt; öğretici, yol gösterici, kadroyla hareket eden, tek eşli, aile kuran ve onu koruyan kuvvetli karakteri temsil ediyor.”