Kokuşmuş hatıralar? Heathrow havaalanında kayıp bagaj ‘çöplük gibi kokuyor’

KimDemis

Aktif Üye
Londra Heathrow havaalanındaki yolcular, sahipsiz bagaj yığınlarından gelen kokudan şikayet ediyorlar.

Geçen hafta, havalimanının bagaj sistemiyle ilgili teknik sorunlar, bagaj salonlarında terkedilmiş birçok vakanın kalmasına neden oldu.

Bazı yolcular, 10 güne kadar terminallerde bekleyen bagajların kokmaya başladığını söyledi.

Heathrow havaalanında kokuşmuş bagaj

Heathrow’daki müşteriler, sosyal medyada sahipsiz bagaj yığınlarının fotoğraflarını yayınlıyor.

Yolcular ayrıca kasalardan gelen hoş olmayan bir kokudan da şikayet ettiler. Bir gezgin kokuyu “iltihaplı çalı eti” ile karşılaştırdı.

Twitter kullanıcısı, çantaların “güneşte kavrulmuş çöp kutusu gibi koktuğunu” ekledi.

Başka bir tatilci, Terminal 2’nin bagaj teslim alanının “kaka veya ölü hayvan kokuyor” olduğunu söyledi.

Heathrow bagaj kaosu

Heathrow’un bagaj taleplerinde bavullar birikiyor. havalimanının bagaj sistemindeki aksaklıkgeçen hafta.

Yolcular bagajlarını teslim alabilmek için günlerce beklemek zorunda kaldılar ya da hala bagajlarını geri alamadılar. 18 Haziran’da Heathrow’a gelen bir yolcu, yaklaşık 10 gün sonra hala bagajını bekliyordu.

“27 Haziran’da aramaya gittim ve muhtemelen bodrumda 500’den fazla çantayla birlikte olduğu söylendi. Bir güncelleme veya daha iyisi çantamı ne zaman geri alabilirim?!?” yazdı.

Bir başka sosyal medya kullanıcısı da içinde ilaç bulunan çantalarının acilen iade edilmesini istedi.

“Gerçekten bana kontrol edilmiş çantamı göndermen için yalvarıyorum. 5 gün oldu ve içindeki ilaca ihtiyacım var.”

Yolcu, havalimanı yolcuları sorunlardan haberdar etseydi çantasını kontrol etmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Heathrow Havaalanı, son bagaj gecikmesinin artık çözüldüğünü söyleyen şikayetlere yanıt verdi.

Havaalanı Twitter’da, “Yolcuları çantalarıyla mümkün olduğunca çabuk bir araya getirmek için havayollarıyla 24 saat çalışıyoruz” dedi.

İptal edilen uçuşlar ve seyahat kesintisi

Bagaj kaosu, hava yolculuğu talebindeki pandemi sonrası artışın ardından daha geniş seyahat kesintilerinin ortasında geliyor.

Havayolları mecbur kaldı binlerce uçuşu iptal etve yolcular sıkıştı uzun kuyruklarAvrupa genelindeki havalimanlarında check-in ve güvenlik.

Heathrow’da yüzlerce check-in ve yer personeli yapacaklarını söyledi. endüstriyel önlem almakbu yaz düşük ücretlerle.