KPSS Lisans imtihanı saat kaçta başlıyor, kaç dakika sürüyor?

mudhaber

Aktif Üye
KPSS Lisans İmtihanı (Genel Yetenek-Genel Kültür/Eğitim Bilimleri) 18 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek. KPSS 1. oturumu saat 10:15’te başlayacak. KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür imtihanına girecek adayların 130 dakika müddeti olacak. KPSS 2. oturumu olan Eğitim Bilimleri imtihanı 14:45’te gerçekleştirilecek, imtihan 100 dakika sürecek. ÖSYM imtihana girecek adaylara KPSS giriş dokümanı ve saat ihtarında bulundu.

Pazar günü uygulanacak olan 2022-KPSS için adayların imtihan giriş evraklarına dikkat edilmesi gerekiyor. Adayların KPSS imtihan giriş yerlerini öğrenebileceği imtihan giriş dokümanları geçtiğimiz günlerde erişime açıldı, ilgili evrakın fotoğraflı olması ve üzerinde daha sonradan eklenmiş bir yazı bulunmaması gerekiyor.

KPSS İMTİHAN GİRİŞ YERLERİ

KPSS ALAN BİLGİSİ İMTİHANI NE VAKİT?

ÖSYM’nin imtihan takvimine nazaran KPSS Lisans Alan Bilgisi Oturumları 18 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

KPSS İMTİHAN YERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar, imtihana girecekleri yer bilgisini gösteren İmtihana Giriş Evrakını, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden, T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebilecekler.

KPSS İMTİHANI SAAT KAÇTA, KAÇ DAKİKA SÜRECEK?

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür : 18 Eylül 2022, Saat: 10.15, 130 dakika
KPSS Eğitim Bilimleri : 18 Eylül 2022, Saat: 14.45, 100 dakika

ÖSYM’DEN SAAT UYARISI

ÖSYM tarafınca yapılan saat bilgilendirmesi şöyle;

“18 Eylül 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür) oturumu için adaylar, saat 10.00’dan daha sonra imtihan binalarına alınmayacaklardır.

18 Eylül 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-KPSS Lisans (Eğitim Bilimleri) oturumu için adaylar, saat 14.30’dan daha sonra imtihan binalarına alınmayacaklardır.”