Lokal market zincirleri dağıtım merkezlerine acil gereksinim gereci taşımaya başladı

BOTR

Yeni Üye
Türkiye tarihinin en büyük sarsıntı felaketiyle uğraş ederken, zelzelenin ikinci gününde mahallî market zincirleri acil materyalleri bölgedeki yardım dağıtım merkezlerine ulaştırmaya başladı.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Lideri Ömer Düzgün, sarsıntıdan etkilenen kentlerde mahallî zincirlerin Valilikler, Kaymakamlıklar, Belediyeler, Muhtarlar, AFAD ve Kızılay uyumuyla bölgelerdeki dağıtım merkezlerine acil muhtaçlık materyallerinin taşınmaya başladığını belirtti.

Düzgün; “Depremden etkilenen kentlerdeki Valilikler, Kaymakamlıklar, Belediyeler, Muhtarlıklar, AFAD ve Kızılay uyumuyla dağıtım merkezlerine temel besin eserleri, çocuk bezi, çocuk maması, eldiven, bere, battaniyeden oluşan acil muhtaçlık gereçlerini taşımaya başladık. Başta Kahramanmaraş olmak üzere Gaziantep, Adıyaman, Adana, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Hatay, Kilis’in yanı sıra vilayet ve ilçelerdeki yetkililerle temas halindeyiz. Acil gereksinim materyallerinin dışında mahallî zincirler olarak kendi içimizde nakdi yardım kampanyası başlattık ” dedi.