Muğla’nın Ula ilçesinde orman yangını

mudhaber

Aktif Üye
Muğla’nın Ula ilçesinde Ataköy mevkisindeki ormanlık alanda, yerleşim yerlerine yakın alanda belirlenemeyen niçinle yangın çıktı. Müdahale sürüyor.

Muğla’nın Ula ilçesinde ormanlık alanda yangını çıktı. Ula’ya bağlı Ataköy mevkisinde başlayan yangın yerleşim yerlerine yakın alanda sürüyor. Yangına, Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 31 arazöz, 19 su ikmal aracı, 23 yer grubu, 5 dozer ve yaklaşık 100 orman emekçisinin yanı sıra belediyelere bağlı itfaiye takımları tarafınca müdahale ediliyor.

RÜZGAR ETKİLİ

Ekipler, rüzgarın tesiriyle yayılan alevleri denetim altına almak için çalışıyor.

Muğla Valisi Orhan Tavlı, yangına birinci andan itibaren hayli sayıda yer takımının müdahale ettiğini ve çalışmaların aralıksız sürdüğünü söylemiş oldu.

VALİ TAVLI: ŞU AN TAHLİYE YOK

Yangının denetim altına alınabilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Tavlı, “Şu an hayli sayıda takım müdahalede bulunuyor. Günün birinci ışıklarıyla hava araçları da müdahaleye başlayacak. Şu an için bölgede rastgele bir tahliye kelam konusu değil. İnşallah gruplar hava aydınlanınca yangını denetim altına alır” dedi. (AA)