Neslihan Demirtaş’tan 14 Şubat’a özel müzik

amerikali

Yeni Üye
Müzik insanı, bestekar Neslihan Demirtaş’tan 14 Şubat Sevgililer gününe özel bir şarkı!

Müziğin kelamı ve müziği her zamanki üzere kendisine ilişkin.Aranjör’ü ise bedelli müzik insanı ve şef İsmet Taşçeşme.

Bu müzikte da Demirtaş müzikal kimliğinden ve akustik tınısımdan ödün vermemiş.
Yani, hiçbir ticari korku gütmeyen içimize dokunan bir ses,bir müzik daha bizleri selâmlıyor.

Yalnız, Neslihan’ın sesi (ki başka yapıtlarını dinlerseniz anlayacaksınız) bu yapıtta daha sakin daha dingin ve daha tezsiz. Kendisi önemli bir ses rezonansına sahip bulunmasına karşın bu müziğinde daha bir aklı başında daha olgun bir yorumculuk sergiliyor.
Sesindeki yaşanmışlık ve sözlerdeki mana güya “anlayan dinlesin, ben içime sinen melodiyi sözlerimle buluşturdum” der üzere.

aslına bakarsan kendisi Türkiye beşerinin en düzgününü hakettiğini müziğiyle bize anlatma gayretinde olduğunu yıllardır sahnelerde lisana getirmekte. Onun bu kendinden müsterî ve samimi tutumu,bizi eski kaliteli Türkçe Pop müzikli periyotlara gdolayıyor.

Neslihan Demirtaş Kimdir?

Neslihan Demirtaş D.E.Ü izmir Devlet Konservatuvarına Balerin olarak girdi, 7 yıl da keman çalarak bu kısımdan mezun oldu.Eğitim senelerında kısa bir dönen jazz müziği ile ilgilendi ondan sonrasında Prf. Sabahat Tekebas ile 3 yıl Şan çalıştı. Öğrencilik senelerında keman çalıp solistlik yaptığı sahnelere mezuniyetinden daha sonra da devam etti.2011 de Kuşadası Altın Güvercin Müzik müsabakasında Kurbağa Prens isimli kelamı müziği kendisine ilişkin olan bestesi ile 2. Oldu.

2013 de ise “Seninle Sevdim”adlı baladıyla en âlâ Yorumcu, bestekar ve Kelam müellifi unvanını kazanarak ALTIN GÜVERCİN aldı. pek epeyce müziğe kelam yazdı. Bunlardan Niran Ünsal’ın Asya isimli albümde seslendirdiği ACI ve Yonca Lodi’nin seslendirdiği MECZUP EFE isimli eser en binenleridir.

2009 da Herşeye Karşın isimli 11 şarkılık kendi müziklerinin bulunduğu albümünde Sezen Aksunun Dansöz Dünya, Fikret Şeneş’in Son Yolcu isimli yapıtını seslendirdi.

Tıpkı yıl Herşeye Karşın isimli albümün ortasında yer alan müziği Ağlaya Ağlaya devrin en hayli izlenen dizisi Binbir Gece ye sound track oldu. 2011 de Izmir Kent Orkestrası ile yaptığı Konserlerle isminden kelam ettirdi. Ve bir daha 2011 de Altın Güvercin yarışında 2.liğinin akabinde 2012 de ÇITIR ÇITIR isimli bir single yaptı. 2013 de Altın Güvercindeki 1.liğinin akabinde kendi müziklerini yazmaya, seçkin sahnelerde yorumculuk yapmaya devam etti.

Sanatkarın;

– Çocuk (Single)

– Uyansın(single)

– Mareşal (maxi single)

– İsimli yapıtları yayınlanmıştır.

“Bitti”adlı şarkıyı tüm şehitlerimize yazıp armağan etmiştir. Demirtaş hem kendi müziklerini yazmaya, birebir vakitte sahnelerde ülkenin seçkin yerlerinde yorumcu ve müzisyen olarak bu coğrafyada yaşamaya devam etmektedir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı