Ot toplayan köylüler buldu: Çalıların içinden çıkmıştı gizemli olay yıllar daha sonra çözüldü

KimDemis

Aktif Üye
Kürtün ilçesi Üçtaş köyüne 4 kilometre aralıktaki ormanda, 6 ay evvel hayvanları için ot toplayan köylüler, çalıların içinde insan kemikleri ve kafatası görür görmez jandarmaya haber verdi. İhbar üzerine bölgeye takımlar sevk edildi. Olay yeri inceleme takımlarının yaptığı çalışmanın akabinde tek tek toplanan kafatası ve kemikler, kriminal laboratuvara gönderildi.

Burada yapılan incelemede, kemiklerin, ilçede 24 Kasım 2015’te kaybolan epilepsi hastası Hasan Germiç’e ilişkin olduğu belirlendi.

Germiç’in vefat sebebi araştırılıyor.

Hasan Germiç’in yeğeni Meryem Meral, “Dayımın kaybolduğu gün köyde arama çalışması yaptık. Dayım epilepsi hastasıydı ve bir yerde nöbet geçirip kalabileceğini düşündük.

Köyümüz engebeli bir toprağa sahip olduğu için yuvarlanıp bir yere düşmüş olacağını düşündük. daha sonrasında kolluk kuvvetlerinin de iştirakiyle arama çalışmaları genişletildi.

Geçen 7 yıllık müddette dayıma ilişkin rastgele bir ize ulaşılamadı. Fakat 6 ay evvel köyümüzde kafatası ve kemikler bulundu.

Kemiklerin yanında ise elbiseler bulundu. Yengem Cevahir Germiç, bulunan elbiselerin dayıma ilişkin olduğunu söylemiş oldu. Kemikler yetkililer tarafınca kriminal laboratuvara incelemeye gönderildi.

İncelemeler kararında kemiklerin dayım Hasan Germiç’e ilişkin olduğu yetkililer tarafınca bize bildirildi” dedi.

‘DOĞAL YOLLARLA ÖLDÜĞÜNE İNANMIYORUZ’
Hasan Germiç’in doğal yollarla öldüğüne inanmadıklarını belirten Meryem Meral, “Ailecek bu türlü düşünüyoruz. Kemiklerin bulunduğu bölge dağlık ve engebeli bir arazi.

Dayımın oraya kendisinin çıkabileceğini düşünmüyoruz. Dayımın vefatına birilerinin sebep olduğunu düşünüyoruz. Yapılan çalışmalar kararında dayımın vefatında kimin yahut kimlerin parmağı var ise bulanacağına inanıyoruz. Er ya da geç adalet yerini bulacaktır” diye konuştu.

Meryem Meral, “Biz dayımın öldüğünü düşünüyorduk lakin bir mezranın olmaması bizi üzüyordu. Kemikler dayıma ilişkin çıktı.

Dayımın artık bir mezarı olacak ve mezarı başında dua okuyabileceğiz. Bu bizi biraz olsa da teselli etti” tabirlerini kullandı.

İKİ İHTİMAL ÜZERİNDE DURULUYORDU
Kafatası ile kemiklerin, 24 Kasım 2015’te kaybolan sara hastası Hasan Germiç’e ya da 6 Haziran 2021’de kaybolan zihinsel engelli Hacı Burhan Meral’a ilişkin olabileceği ihtimali üzerinde durulduğu bildirildi.

Hasan Germiç’in eşi Cevahir Germiç, kemiklerin yanında bulunan kıyafetlerin eşine ilişkin olduğunu söylemiş oldu.

‘KIYAFETLER EŞİME AİT’
Cevahir Germiç, köyden 2 kişinin kayıp olduğunu belirterek, “Kemiklerin bulunduğu öğrendim lakin kocama ilişkin olabileceğini düşünmedim.

Zira ortadan kaç yıl geçti. Bir yıl evvel kaybolan Hacı Burhan Meral’a ilişkin olduğunu düşünmüştüm.

Elbiseler bulununca beni karakola davet ettiler. Kıyafetleri inceledim ve kocam Hasan Germiç’e ilişkin olduklarını söylemiş oldum.

Yetkililerin çalışmaları devam ediyor. Çıkacak kararı bekliyoruz” açıklaması yapmıştı.

Ormanlık alanda bulunan kemikler Hasan Germiç’e ilişkin çıktı.