Sarsıntı dehşetiyle geceyi sokakta geçirdiler: Uyursam yine yakalanacağım diye korkuyorum

KimDemis

Aktif Üye
Düzce’nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen ve biroldukca vilayetten hissedilen 5.9 büyüklüğündeki zelzelenin üzerinden 24 saat geçti.

AFAD takımları bölgede çadır kurulumunu sürdürürken vatandaşlara da battaniye dağıtımını devam ettiriyor. Konuta gitmeye korkan vatandaşlar, çadırlarda kalmaya başladı.

Birtakım vatandaşlar ise çocukları ile parklarda uyudu. Çok huzursuz olduklarını söyleyen vatandaşlar, yinedan zelzele olacağı dehşetiyle konuta gidemediklerini söylemiş oldu.

Ailesi ile parkta kalan Songül Şamurzayeva, “Çok korkuyorum. Ailemle bir arada dışarda kalıyoruz, meskene gidemedik. 2 yaşında çocuğum da yanımda. Konutta hasar oluştu, her şey kırıldı. Meskene girmekten korkuyorum. Uyursam tekrar sarsıntıya yakalanacağım diye korkuyorum” dedi.

Panik atak hastası olduğunu söyleyen Murat Mercan, “Deprem riski bitene kadar çadırda kalacağım. Annem ve babam konutta fakat ben endişeden meskende duramadım. 17 Ağustos sarsıntısını yaşadığım için bu panik atağı hala üstümde atamadım. Zelzelede kendimi nasıl dışarıya attığımı bilmiyorum, panik atak geçirmişim ve ailem ambulansa haber vermiş. Allah devletimize zeval vermesin, onlar yardımıyla çadırımıza kavuştuk. Hala korkuyorum, uyuyabileceğimi zannetmiyorum. yinedan olacakmış üzere hissediyorum. Allah beterinden saklasın” diye konuştu.

Uyuyamadığını söyleyen Meryem Özata, “Korkudan meskene giremediğimiz için bu gece çadırda kalacağız. Çok sallandık, orta ara bir daha sallanıyoruz. 4 kişilik bir aileyiz, hepimiz çadırlara geldik. Köpeğimizi de yanımıza getirdik, o da hayli korktu. Hala uyuyamıyorum, dünden beri gözüme uyku girmedi” formunda konuştu.

Yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarını tutamayan Meliha Özata, “Daha evvel sarsıntı hiç yaşamadım. Sarsıntıya uykuda yakalandım. Çok korktum, çıkamayacağız sandım” tabirlerini kullandı.

Uyuyamadıklarını söyleyen Arife Çoşkun, “Apartmanlarımız ayakta lakin eşyalarımızın hepsi yıkıldı. Endişeden meskenlere giremiyoruz, çadırlarda kalacağız. 24 saat geçti hala uyuyamadık” dedi.

Nebahat Çetin ise “Sallantıyla uyandık. Mobilyalarımızın hepsi devrildi. Kalkıp çıkamadık, daha sonradan toparladık kendimizi. Meskene gitmeye korkuyoruz” diye konuştu.