Sarsıntı ve kar niçiniyle birfazlaca vilayette okullar tatil edildi

mudhaber

Aktif Üye
Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki öğrenciler, yarıyıl tatilinin akabinde yarın ders başı yapmaya hazırlanırken, sarsıntı ve ve kar yağışı niçiniyle birfazlaca kentte yarın birinci ders zili çalınamayacak.s,

Bu kapsamda Ankara ve İstanbul ile Samsun, Aksaray, Kırıkkale, Çanakkale, Gümüşhane, Şırnak, Balıkesir, Sakarya, Düzce, Bilecik, Bursa, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Sivas, Tunceli, Kahramanmaraş, Gaziantep, Bayburt, Karaman, Malatya, Ardahan, Kayseri, Ağrı, Isparta, Giresun, Nevşehir, Kütahya, Erzurum, Elazığ, Kırşehir, Niğde, Yozgat, Burdur, Bitlis, Hakkari, Kars, Denizli, Konya, Erzincan ve Afyonkarahisar’da eğitime bir gün, Bingöl ve Muş’ta iki gün orta verildi.

Adana’nın Tufanbeyli, Aladağ, Saimbeyli ve Feke; Antalya’nın Gündoğmuş ve İbradı; Batman’ın Gercüş ve Sason ilçelerinde tesirli olan kar yağışı niçiniyle yarın, Siirt’in kimi ilçelerinde ise 2 gün eğitim yapılamayacak.

Öte yandan Çankırı, Sinop, Yalova ve Tokat ile Kastamonu’nun Cide ilçesinde taşımalı eğitime yarın orta verildi.

DEPREM niçinİYLE KİMİ KENTLERDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Adana ve Mersin Valiliklerinden yapılan açıklamada, Kahramanmaraş’ta meydana gelen zelzele niçiniyle tüm eğitim kurumlarının 6 Şubat Pazartesi günü tatil edildiği açıklandı.