TIR devrilen arabadan kurtulan ‘Profesör’ o anları anlattı

mudhaber

Aktif Üye
İstanbul Bakırköy’de dorsesi üst geçide çarpan TIR, arabanın üzerine devrildi. Kazada arabada bulunan Prof. Serdar Salih Durmuşoğlu mucize yapıtı kurtuldu. Hastaneye kaldırılan Durmuşoğlu’nun, iç kanama riskine karşı tomografi ve MR’ı çekildi. ABD’den bir süre evvel yurda dönen ve özel bir üniversitede misyon alan Durmuşoğlu kaza anında yaşadıklarını SÖZCÜ’ye anlatırken, TIR şoförünün ihmalini eleştirdi.

Yürekleri ağızlara getiren kaza saat 11.00 sıralarında Yeşilköy Kavşağı’da yaşandı. Bakırköy – Yeşilköy istikametinde giden bir TIR şoförü, yol üstündeki üst geçidin yüksekliğini hesaplayamadı. Seyir halindeki TIR’ın dorsesinin sağ kısmı üst geçide çarptı. Çarpmanın tesiriyle devrilen TIR solunda seyreden arabanın üzerine devrildi.

TIR’IN DORSESİ ARABANIN ÜZERİNE DEVRİLDİ

TIR’ın dorsesi üzerinde devrilen aracın, ön yolcu ve art tarafı konserve kutusu üzere ezilirken, aracı kullanan Prof. Serdar Salih Durmuşoğlu talih yapıtı kurtuldu. Aracın tek ezilmeyen kısmından kendi imkanlarıyla çıkmayı başaran Durmuşoğlu hastaneye kaldırıldı. Beyninde iç kanama riski sebebiyle tomografisi çekilen Durmuşoğlu’nun beyin damarlarında kuşkulu bir kısım belirlenince MR’a sevk edildi. MR sürecinde önemli bir sıhhat riski olmadığı belirtilen Durmuşoğlu yaşadıklarını SÖZCÜ’ye anlattı.

“‘NASIL GEÇECEK’ DİYE DÜŞÜNÜRKEN DEVRİLDİ”

Öğrencileriyle buluşmak için konutundan çıkan kaza sebebiyle hayatının şokunu yaşayan Serdar Salih Durmuşoğlu “Yeşilköy, Yeşilyurt ayrımında, üst geçidin alçak olduğunu belirten tabelalar var. Yol kenarında sallandırılan plastikler de alçak olduğunu belirtiyor. O TIR’ın oraya yönelmesini anlamadım. Arabayla 60 km süratle falan gidiyordum. O yolda kimse pek sürat yapmaz. Tam alt geçidin altından geçerken kamyonu gördüm. Kendi kendime bu kamyon nasıl geçecek dedim. Ya geçemezse diye düşünürken, üzerime devrildi. Sanırım kasasının sağ üst kısmını geçide çarpınca aracımın üstüne indi.”

“CAMI KIRARAK ÇIKTIM”

“Çarpmanın tesiriyle arabası biraz sürükledi. Yaşadığım şokla kapıyı açmaya çalıştım. Fakat sıkıştığı için açamadım. Camı da sıkışmış. Bunun üzerine camı kırdım. Camdan çıktım. O sırada TIR sürücüsü de çıkmış. Ne oldu diye şok içerisindeydi. Allah’tan aracın içerisinde öteki kimse yoktu. Öteki taraflar ezildi. Bende tartıyla benim bulunduğum tarafta ezilebilir diye düşündüm. aslına bakarsanız epey dar bir yerdeydim. Bir an kendimi dışarı attım.” dedi.

Kazanın manzaralarını izleyince dehşete düşen Kadir Has Üniversitesi İşletme Kısmı Lideri olan Prof. Dr. Serdar Salih Durmuşoğlu “Yaşayacağım varmış.” diyerek, benzerleri daha evvel de yaşanan kazalarla ilgili TIR şoförlerinin ihmali sebebiyle sitem etti. TIR şoföründen şikayetçi olduğunu belirtti.