Ucuza gezilecek ülkeler? Ucuza gezilecek Avrupa ülkeleri? Ucuza gezilecek yerler?

KimDemis

Aktif Üye
Gümüşhane Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İnsan Kaynakları İdaresi Bölümü’nde okuyan Erkan Orhan, 5 yıl evvel cinse çıkmaya karar verdi. Kahramanmaraş’tan sırt çantasıyla otostopla yola koyulan Orhan, cami ve acil servislerde geceleyip, tanıştığı gurbetçilerin konutlarına konuk oldu.

Gaziantep’te tanıştığı Romanyalı ailenin meskenine de konuk olan Orhan, yaz tatillerinde 5 yılda yalnızca 5 bin TL harcayarak 42’si Türkiye’de, 78’i Avrupa’da 14 ülkede, 120 kenti gezdi. Orhan, Romanya, Bulgaristan, Polonya, Almanya, Belçika, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Ukrayna, Gürcistan ve Sırbistan’ı görme fırsatı buldu.

Yolda yeni hayatlar, beşerler ve farklı deneyimler edindiğini söyleyen Orhan, “Türkiye’de otostop ile 42 kent, 14 ülke, toplam 120 kent gezdim. Ailem üniversiteye birinci başladığım da yalnızca okuluma odaklanmamı istiyorlardı. Lakin yalnızca okulun beni geliştireceğini düşünmüyordum, bunun yanında bir şey yapmalıydım. Hayallerimi içine koyduğum çantamla yola çıktım. Yeni hayatlar, yeni beşerler tanıdım, yeni bilgi ve deneyimler edindim. Hayallerimi amaçlarımı yollarda gerçekleştiriyorum” diye konuştu.

Otostop maceralarını da anlatan Orhan, “Gaziantep Kalesi’nde gezerken 2 yabancı turist ile tanıştım, onlara yolu tanım ettim. çabucak sonrasında onlara Gaziantep’i gezdirebileceğimi, eşlik edebileceğimi söylemiş oldum. Gaziantep de gezdirdikten daha sonra Şanlıurfa da 2 gün arkadaşımın meskeninde konuk ettim. Bu sırada ailem onları davet etti.

2 günde ailemin konutunda onları konuk ettim. Biri Romanyalı, biri Macaristanlıydı. daha sonra bir vesile ile ben de Romanya’ya gittim. Romanya’ya gittiğimde ise onlar da beni konuk etti” dedi.