Ulusal Eğitim Bakanı Özer’den ‘yüz yüze eğitim’ açıklaması

celikci

Yeni Üye
Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bolu Valiliği’ni ziyareti sırasında gazetecilere açıklamada bulundu.

1 haftalık ortanın akabinde 81 vilayette yüz yüze eğitime kararlı bir biçimde devam ettiklerini söyleyen Özer, öğretmen ve öğrencilere, geriye kalan 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında muvaffakiyetler dileyerek, şöyleki konuştu:

“Hakikaten başarılı ve kararlı bir biçimde yüz yüze eğitime, gerekli önlemleri alarak başlamış olduğumuz seyahati epey başarılı bir biçimde devam ettirdik. hiç bir kesintiye uğranmadan gerekli tüm tedbirleri alarak süreci başarılı bir biçimde nihayetlendirmek üzereyiz. Çok az bir müddetmiz kaldı 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının tamamlanmasına. Öğretmenlerimize tüm fedakarlıkları için zira maskeyle ders anlatmak o denli kolay değil, iklim artık yavaş yavaş yaza hakikat evriliyor, epey büyük bir fedakarlık gerektiriyor, tüm öğretmenlerimize fazlaca teşekkür ediyorum. bir daha küçük yavrularımız, öğrencilerimiz de büyük fedakarlıkla yaşlarına bakmadan tüm kurallara uyarak, gerekli sıhhat önlemlerini alarak kararlı bir biçimde yaklaşık 8 aydır eğitimlerine devam ediyorlar, hepsini kutluyorum bu kararlı duruşları niçiniyle. Tüm eğitim topluluğumuz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, öğrencilerimiz, Covid-19 sürecinde şunu göstermiş oldu; gerekli tedbirler alındığı vakit en inançlı ortamlar eğitim ortamlarıdır. İnşallah bundan daha sonra bu biçimde salgınlar yaşanmaz, dilek ve temennimiz budur fakat farklı durumlar oluşsa bile artık tüm ülke okulların birinci açılacak ve son kapanacak yerler olduğunu 2021-2022 eğitim ve öğretim yılıyla görmüş oldu. Gerekli tedbirler alındığı vakit okulları kapatmanın gerekmediği de tüm toplum tarafınca da kabullenilmiş oldu.”

Okumaya devam et...