XIV. Milletlerarası Kurumsal İdare Tepesi başlıyor

BOTR

Yeni Üye
Kurumsal idare anlayışının ülkemizde tanınması, gelişmesi ve en uygun uygulamalarıyla hayata geçirilmesi misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Türkiye Kurumsal İdare Derneği (TKYD), 17 Mayıs 2022 tarihinde “XIV. Milletlerarası Kurumsal İdare Zirvesi’ni düzenliyor. Bu yıl, TÜSİAD iş birliğinde gerçekleştirilecek olan Zirve’de, ulusal ve memleketler arası alandan biroldukça iş insanı konuşmacı olarak yer alacak. ‘Kurumsal Yönetim’ teriminin ışığında Önderin Rolü, Dijitalleşme ve Sürdürebilirlik üzere hususların ele alınacağı Zirve’nin ana teması, ‘Daha Uygun Bir Gelecek İçin Kurumsal Yönetim’ olacak.

TKYD İdare Konseyi Lideri Dr. Tamer Latife ve TÜSİAD İdare Konseyi Lideri Orhan Turan’ın açılış konuşmalarıyla başlayacak olan Zirve’de Harvard Business Review Türkiye, Genel Yayın Direktörü Serdar Turan moderasyonunda TKYD Lideri Dr. Tamer Latife ve TÜSİAD Lideri Orhan Turan’ın iştiraki ile “İş Dünyasındaki Büyük Dönüşümü Kurumsal İdare Çerçevesinde Anlamak” temalı açılış sohbeti gerçekleşecek. OECD Kurumsal İdare ve Finans Dairesi Lideri Sayın Serdar Çelik ise ‘Küresel Dönüşümler, Krizler ve Kurumsal İdarenin Geleceği’ başlıklı konuşması ile bir daha Zirve’de Özel Konuşmacı olacak.

Üç farklı panelin düzenleneceği XIV. Milletlerarası Kurumsal İdare Zirvesi’nde ulusal ve milletlerarası alandan birfazlaca iş insanı bilgi ve birikimlerini iştirakçilere aktaracak. ‘Yönetim Şurasının Değişen Rolünü Anlamak’ başlıklı birinci panel Boğaziçi Ventures İdare Heyeti Lideri Agah Uğur, Doğanlar Holding İdare Şurası Lideri Davut Doğan, Akfen Holding İdare Heyeti Üyesi Pelin Akın Özalp panelist olarak katılacak. Panel Dünya Gazetesi Köşe Muharriri Yasemin Salih tarafınca modere edilecek.

‘Kurumsal İdarede Başarılı Uygulamalar’ temalı ikinci panelde Sütaş İdare Konseyi Üyesi His Yılmaz, Kuvvetli Güç CFO Elif Yener ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Genel Müdürü Meral Murathan panel konukları olarak Zirve’de yer alacak. Panelin moderatörü ise Dünya Gazetesi Köşe Müellifi Didem Eryar Ünlü olacak.

‘Dijitalleşen Dünyada İcranın Yol Haritası ve Kurumsal Yönetim’ temalı üçüncü ve son panelde ise IBM Bulut&Veri ve Yapay Zeka Ülke Başkanı İstek Sözen Sarı, Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru ve BUPA Acıbadem Sigorta İdare Heyeti Lideri ve CEO Gökhan Gürcan panelistler içinde yer alacak. Panel Harvard Business Review Türkiye Genel Yayın Direktörü Serdar Çelik tarafınca modere edilecek.

‘Kapitalizmin Dönüşümü ve Yeni Sistem Arayışı, Güç Kültüründen Güçlendirme Kültürüne Liderliğin Gelişimi, Riski anlamak ve Mega Trendleri Yönetmek, Sürdürebilirlik ve ESG Perspektifinden Kurumsal İdare, Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık, Kurumsal İdare ve İdare Konseyleri: Kuzey Amerika Örneği başlıklı keynote’ların yer alacağı XIV. Milletlerarası Kurumsal İdare Zirve’sinde konuşmacı olarak katılacak isimler şu biçimde: Oxford Üniversitesi, Said Business School, Peter Moores Management Studies Profesörü Colin Mayer, Koç Üniversitesi Psikoloji ve İşletme Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Zeynep Aycan, Marsh Türkiye İdare Heyeti Üyesi ve Eş CEO Tarık Serpil, Milletlerarası Entegre Raporlama Kurulu (IIRC) Yöneticisi Dr. Jeremy Osborn, August Leadership Ortağı Ümran Beba, Rotman İdare Okulu, Strateji ve İdare Profesörü David R. Beatty ve CIPE, Senior Program Officer, MENABabak Yektafar.

İçerikleri Harvard Business Review tarafınca hazırlanan Tepe, Bloomberg HT stüdyolarında gerçekleştirilecek ve bloomberght.com’dan da canlı olarak yayınlanacak.