Yemek daha sonrası rahatsızlandı… Tabipler hakkında kabahat duyurusu

mudhaber

Aktif Üye
İzmir’in Gaziemir ilçesindeki bir restoranda yedikleri yemek daha sonrası annesi ve kardeşiyle bir arada rahatsızlanan Ece Melisa Mercankaya’nın kaldırıldığı hastanede 4 gün daha sonra hayatını yitirmesi ile ilgili olarak Didim Devlet Hastanesi başhekim ve tabipleri ile lokanta hakkında cürüm duyurusunda bulunuldu.

Hollanda’da yaşayan ve tatil için Aydın’ın Didim ilçesindeki yazlık konutlarına gelen Cihan ve Hasret Mercankaya çifti, geçen 13 Nisan’da İzmir’in Gaziemir ilçesindeki bir restoranda çocukları Ece Melisa ve Ege (4) ile yemek yedi.

Yemeğin akabinde Mercankaya ailesi, Didim’e döndü. bir süre daha sonra Hasret Mercankaya ve iki çocuğu rahatsızlandı.

Didim Devlet Hastanesi’ne birkaç defa giden Hasret Mercankaya ve iki çocuğuna argümana göre bir teşhis konulamadı.

Ece Melisa’nın 17 Nisan’da durumu ağırlaşınca aile fertleri bir defa daha birebir hastaneye gitti. Ece Melisa ile durumu daha düzgün olan annesi Hasret Mercankaya Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne, Ege Mercankaya ise sonraki gün İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

ECE MELİSA KURTARILAMADI

Tedavileri süren aileden Ece Melisa, tabiplerin müdahalesine karşın hayatını yitirdi. Küçük kızın cansız vücudu, kesin vefat niçininin tespiti için otopsi yapılmak üzere Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İsimli Tıp Morgu’na gönderildi. Ege ile annesi Hasret Mercankaya’nın ise tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

ANNE VE 2 ÇOCUK KARNIYARIK YEMİŞ

Torununu kaybetmenin acısını yaşayan Davut Ülgen, “Kızım Hasret Mercankaya, damadım ve iki torunumla bir restorana yemeğe gitmiş. Kızım ve iki torunum karnıyarık, damadım ise öbür bir yemek yemiş. Akabinde Didim’e meskene döndüklerinde 3’ü rahatsızlanıp, kusmaya başlamış. Didim Devlet Hastanesi’ne bir günde 5 sefer gitmelerine karşın teşhis koyamadılar. Bize de bir bilgi vermediler. Torunum Ece Melisa’nın durumu hayli ağırlaşınca öteki hastaneye sevk ettiler. Hastanedeki hekimler, ‘Bunların bir şeyi yok niye ikide bir getiriyorsunuz’ demiş. Vaktinde öbür hastaneye sevk etseler tahminen torunum kurtulacaktı. Başka torunum ve kızımın tedavileri sürüyor” dedi.

Torununun vefatında ihmal olduğunu düşündüklerini belirten Ülgen, “Bu niçinle Aydın Cumhuriyet Savcılığı’na Didim Devlet Hastanesi başhekim ve hekimleri ile restoran hakkında kabahat duyurusunda bulunduk. Otopsi kararına nazaran hareket edeceğiz” dedi.

MANİSA’DA TOPRAĞA VERİLECEK

Öte yandan hayatını yitiren Ece Melisa Mercankaya’nın cenazesi, bu sabah Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morgundan yakınları tarafınca alınarak memleketleri olan Manisa’nın Şehzadeler ilçesine gdolayıldü.

Küçük Ece Melisa’nın cenazesinin Kırtık Camii’nde kılınacak namazın akabinde toprağa verileceği öğrenildi. (DHA)