Akşener: Sizi soydular, evlatlarınızın geleceğini çaldılar

mudhaber

Aktif Üye
İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Türk Telekom’un zamanı ile kur muhafazalı mevduat ve AnkaPark’ın maliyetine dikkat çekerek “113 milyar lira sizin cebinizden çıktı. Sizi soydular. Sizin evlatlarınızın geleceğini çaldılar. Türkiye bu biçimde bir felaketle karşı karşıya” dedi.

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, esnaf ziyareti için gittiği Keçiören’de kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti.

İki buçuk yıldır gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerine değinen Akşener, “Ben bu dükkanlara niçin gittim? Bu dükkanlarda neler öğrendim? Öncelikle bir şey söyleyeyim. Oculuk-buculuk üzerinden birbirinize düşman edildiniz. Sizi birbirinizin karşısına diktiler. Seçmen velinimettir, velinimet olduğunuzu unutturdular.” dedi.

‘Ceketimi assam, şapkamı assam seçilirim modeli ortasında vatandaşın gözünün içine bakmayı unutan siyasetçilere’, ‘seçmen velinimettir’i hatırlatmak ve harami sistemi sandıkta yıkmak için yola çıktıklarının bildirisini veren Akşener, bir vatandaşın kendisine “Siz bunları emekli mi edeceksiniz?” diye sorduğunu aktardı.

“BİZ BUNLARI EYT’Lİ YAPACAĞIZ”

“EYT’li yapacağız” yanıtını verdiğini belirten Akşener, “Çünkü EYT’lilerin çektiği acıyı bu ağabeyler azıcık görsün istiyorum.” formunda konuştu.

“Bakın oculuk ve buculukla soyuluyorsunuz” diyen Akşener, şöyleki devam etti:

* Şu kur muhafazalı mevduat problemi yok mu? 75 milyar lira ödendi sahiplerine. 75 milyar lira cebinizden çıktı. elbette haram olsun, zıkkım olsun da; gitti gitti. Cebinizden gitti. Damadın biri çıktı dedi ki… Biliyorsunuz artık de ışıltılı gözlü bir ağabeyimiz var işbaşında. Yani ışıltı var ışıltı. Işıkla bildiri veriyor ağabey. İşte o bildirileri almayacaksınız. Gerçekleri isteyeceğiz. 75 milyar lira nasıl gitti? Zira Türkiye’nin her türlü borcunu, altın ve dolar, euro ile yaptılar. Türkiye inanılmaz bir ziyan gördü. Ekonomiyi hakikat dürüst yönetemediler.

* Biliyorsunuz ordinaryus profesör, büyük ekonomist, büyük tarihçi, tıp tabibi, Nobellik ekonomist Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi dedi ki; ‘Faiz sebep, enflasyon sonuç.’ Ayvayı yedik daima birlikte. Doların yükselmesini önlemek hedefli kur muhafazalı mevduat açıldı. 75 milyar tl cebinizden çıktı. 75 milyarı koyun, Keçiören’de Türkiye’de neler yapılırdı.

* İstihdam yaratılabilirdi, Türkiye’nin bütün çocuklarına, ilkokuldan lise sona kadar devlette okuyan bütün çocuklarına sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği verilebilirdi. Yıllık 26 milyar lira tutuyor. İstihdam yaratılabilirdi. Bütün KYK kredileri çizilebilirdi. Yurtlar, fabrikalar yapılabilirdi.

“HEP BİRLİKTE ÇARPILDIK”

Türk Telekom’un devranına değinen Akşener, “24 milyar lira Telekom’dan çarpıldık daima bir arada. Ceplerimizden 24 milyar lira Telekom üzerinden alındı, Hariri’nin cebine kondu. Haram, zıkkım olsun lakin öbür bir şey var. Büyük ekonomist dünya başkanımızın aile dostuna kıyak çekildi. Senden, Hariri’nin cebine gitti. Senin çocuğun meskende ağlıyor, senin karın akşamdan akşama makarna pişiriyor ancak Haririler’e ayıp olur. 24 milyar lira sizden çıktı, onların cebine gitti” dedi.

AnkaPark’ın maliyetine de dikkat çeken Akşener, “Meşhur bir AnkaPark’ımız var. Dinozorlar ağlıyor. Yalnız bu dinozor takıntısı nedir? Ben Ankaralı değilim, muhtemelen siz benden daha uygun biliyorsunuz. Yer gök dinozor. AnkaPark’a gömülen para 14 milyar lira. 99’un üstüne koydunuz 113 milyar lira. 113 milyar lira sizin cebinizden çıktı. Sizi soydular. Sizin evlatlarınızın geleceğini çaldılar. Ve Türkiye bu biçimde bir felaketle karşı karşıya. Artık söylemeye çalıştığım şey şu; el ele verirsek, siz velinimet olduğunuzu bilirseniz, ‘velinimet benim kardeşim gel karşıma hazır olda dur’ derseniz, oylarınızı fazlaca değerli hale getirirseniz, oculuk-buculuk üzerinden size laf edene ‘defol git’ derseniz kazanan siz olursunuz. değerlendirmesini yaptı.

SOSYAL KONUT PROJESİNİ KIYMETLENDİRDİ: MANTIK OLARAK DOĞRU

Sosyal konut projesine değinen Akşener şunları ekledi:

“Mantık olarak hakikat fakat anlatılmayan bir yanı var. Ne kadar ödeyeceğiniz muhakkak değil. Artık ben Hayrettin Karaman’dan değil lakin bu işi güzel bilenlerden fetva almalarını tavsiye ediyorum. Dini olarak da yanlış, siyasi olarak gerçek olabilir ancak mali olarak da yanlış. Zira neyi aldığını, ne kadar ödeyeceğini vatandaş bilmek zorundadır. Onu söylemek zorundasınız. Bakın projeye söyleyecek kelamımız yok. Onlara düzeltmeleri için her türlü imkanı sunacağız. Düzeltmedikleri takdirde biz geleceğiz o projeyi yapacağız ve yoksulun eline ödeyebileceği biçimde mesken teslim edeceğiz.”