Asena’nın Doğumgünü Pastasını Zuhal Olcay Kesti

amerikali

Yeni Üye
“ASLINDA ÖZGÜRSÜN” TAKIMINDAN HİS ASENA’YA DOĞUMGÜNÜ KUTLAMASI

hayatını ve kalemini bayanları özgürleştirmeye adamış gazeteci-yazar His Asena’nın birebir isimli yapıtından uyarlanan Gain’in yeni dizisi “Aslında Özgürsün” için set süreci devam ediyor. “Aslında Özgürsün” dizi takımı, yaşasaydı bu yıl 19 Nisan’da 76 yaşına girecek olan ünlü muharririn anısına bir doğum günü kutlaması gerçekleştirdi. Dizide His Asena’yı canlandıran Zuhal Olcay doğum günü pastasını kesti. Başrol oyuncularından Deniz Çakır kutlamaya katıldı.

Yapıtları ve fikirleriyle Türkiye’de bayan hakları konusunun geniş kitlelerce konuşulmasını sağlayan birinci isimlerden olan gazeteci-yazar His Asena’nın sürükleyici yapıtı ile birebir ismi taşıyan “Aslında Özgürsün” dijital platform GAİN için dizi olarak uyarlanıyor. Bade İşcil ve Deniz Çakır’ın başrollerini paylaştığı yeni dizi “Aslında Özgürsün’ün” birinci manzaralarının yer aldığı birinci tanıtım görüntüsü ise evvelki gün GAİN’in toplumsal medya hesaplarından yayınlandı. İzleyicilerden epeyce sayıda olumlu yorum alan görüntüye Kalben’in “Çek” isimli modülü eşlik ediyor.

Çekimleri süren dizinin grubu sette, 19 Nisan 1946’da dünyaya gelen Asena’nın doğum gününü kutlayarak ünlü müellifi andı.

Doğum günü pastasını, dizide His Asena’yı canlandıran usta oyuncu Zuhal Olcay kesti. Olcay yaptığı konuşmada, “Yaşasaydı 76 yaşında olacaktı. Aslında onun fikirlerine ne epey muhtaçlığımız vardı şu anda. Şahane bir dizi olsun. Onu en hoş biçimde hatırlattığınız için teşekkür ederim” dedi.

Olcay, His Asena ile ilgili hislerini, “Kendisini tanıyordum. Birfazlaca sebeple bir orta gelmişliğimiz de var. Mesleksel kişiliğinin haricinde insan olarak da epey sevmiştim. Onu canlandırmak hakikaten değişik bir his. Sevecen, sert, kararlı, duygusal, gerçekçi, çalışkan bir tanesiydi” kelamlarıyla tabir ederken sete duygusal anlar hakim oldu. Zuhal Olcay ve dizinin direktörü Ali Kemal İnanç, pasta kısmında biraraya geldi.

Dizinin başrol oyuncusu Deniz Çakır da kutlamaya katılanlar içindeydı. Zuhal Olcay’la çalışmanın kendisi için fazlaca heyecan verici olduğunu lisana getiren ünlü oyuncu, His Asena’nın yazdığı bir karakteri canlandırmasıyla ilgili ise, “Bu ülkedeki önemli bayanların yaptığı şeylerle ilgili işlerin ortasında olmak benim için epey özel. Duygu’yla ismimin yan yana geçmesi bile fazlaca onur verici. Bu ülkede bayanların bir şeyler yapması gerekiyor. Bayanların daha fazla dönüştürücü gücü olduğuna inanıyorum” dedi.

Bir GAİN Özgün üretimi olarak izleyiciyle buluşacak olan ve yapımcılığını WitchCraft’ın üstlendiği “Aslında Özgürsün”, toplumun ve adamların dayattığı kurallara karşı çıkan Belgin ve Berna isimli 40 yaştaki iki hanımın arkadaşlığını ve kimlik arayışlarını anlatıyor. Başrollerini Deniz Çakır ve Bade İşcil’in paylaştığı dizinin senaristliğini ve direktörlüğünü Ali Kemal Güven’in üstleniyor. Dizinin kuvvetli oyuncu takımında ayrıyeten Alican Yücesoy, Burak Yamantürk, Saygın Shalbukil, Berk Cankat, Ceren Taşçı Perihan Savaş, Aslı İçözü, Nurhan Özenen ve Nükhet Duru yer alıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı