Büşra Pekin: Dilberay Çekimleri İçin Amerika’dan Gereçler Gelmeyince Ben de Kilo Aldım”

amerikali

Yeni Üye
Dayı Gösteri bu hafta iki başarılı oyuncuyu, Nursel Köse ve Büşra Pekin’i ağırladı. Bu hafta vizyona giren “Dilberay” sinemasında başrolü oynayan Pekin, rolüne hazırlanırken neler yaşadığını anlattı, “Amerika’dan gerekli gereçler gelmeyince role kilo alarak hazırlandım” dedi. Makûs bayan rollerinde görmeye alışkın olduğumuz usta oyuncu Köse ise, “Türkiye’de birinci kere güzel bayan rolünde oynadım. Melek üzere birini oynamaya bayılmıyorum aslına bakarsanız. Zaaflı roller daha zevkli” dedi. Keyifli sohbete bir daha eğlenceli oyunlar, skeçler ve müzik eşlik etti.

“Dilberay” sinemasının başrol oyuncusu Büşra Pekin, “Rolüme Dilber ablanın görüntülerini izleyerek hazırlandım. 60 yaşını izledim lakin 19 yaşının empatisini kurarak o senelera dönmeye çalıştım” kelamlarıyla hazırlık sürecini anlattı. Dilber Ay’ın lisanının tek bir yöreye ilişkin olmadığını, bu sebeple konuşmalar üzerine hayli çalıştığını söylemiş oldu.

“Kilo almam daha yeterli oldu”

Rolü için kilo alan Pekin, “Rolün bir öbür güç yanı ise şu oldu. Pandemi öncesinde Amerika’dan birtakım materyaller gelecekti lakin onlar gelmeyince fizikî olarak benzeyebilmek için kilo aldım ve role bu biçimde hazırlandım. Daha da yeterli oldu” dedi.

Oyunculuk serüveninin Çok Hoş Hareketler Bunlar’da başladığını söyleyen Pekin, bundan mutsuz olmadığını söylemiş oldu ve “Konservatuar bitince BKM’de yazıp oynuyorduk, birden TV projesine dönüştü. Anlık olarak hareket edebilme yeteneğimi epey uygun geliştirdim burada” sözlerini kullandı.

“Melek üzere birini oynamaya bayılmıyorum”

Dizi ve sinemalarda berbat bayan rolleriyle görmeye alışkın olduğumuz usta oyuncu Nursel Kaya, “Türkiye’de birinci kere yeterli bir bayan rolünde oynadım” dedi ve kelamlarını şöyleki sürdürdü: “Sert bir mizacım var, herbiçimde o yüzden makus bayan rolleri üzerime yapıştı. Ben aslına bakarsan bayılmıyorum melek üzere birini oynamaya. Zaaflı roller her vakit daha yeterli geliyor bana. Daha zevkli buluyorum.”

Dilberay’daki rolüne hazırlanırken uygun bayan nasıl olunur diye incelediğini anlatan Köse, “hiç bir insan beyaz ya da siyah değildir. Hepimizin ortasında ikisinden de biraz var” dedi.

“Rollerden kahraman yaratıyorum”

Köse kelamlarını, “Oynadığım rollerden kahraman yaratıyorum. Reyting telaşım hiç bir vakit olmadı, ben role bakarım” formunda sürdürdü.

Ekranların tek canlı talk show programı

Dayı Gösteri, her Cuma akşamı saat 23.00’te GAİN’de canlı yayında fiyatsız olarak izlenebiliyor. Okan Bayülgen’den Hülya Avşar’a, Gülşen’den Fatih Ürek’e, Enis Arıkan’dan Gupse Özay’a bugüne kadar ağırladığı birbirinden “ünlü” ve renkli konuklarının yanı sıra Dayı, kendine has mizahı ve delikanlı talk gösteri üslubuyla da giderek daha büyük bir izleyici kitlesine erişiyor. Eğlenceli konukların ses getiren açıklamalarıyla gündem yaratan programın tüm kısımları istenildiği vakit GAİN Premium’da izlenebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı