Burcu Esmersoy, Triatlon Şampiyonlarına Mükafatlarını Verdi

amerikali

Yeni Üye
İstanbul’un Beykoz ilçesinde 11 Eylül Pazar günü gerçekleşen İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu’na Türkiye’den ve dünyadan 800 triatlet katıldı.

Ünlü sunucu Burcu Esmersoy, boğazda yer alan teknede; Oral-B Boğaziçi Triatlon yarışının yüzme etabını başlatan düdüğü çaldı. Spora olan tutkusuyla da bilinen hoş sunucu, büyük dayanıklılık gerektiren triatlon sponsorunun daha epey tanınması için dayanak olduğunu belirterek yarışın kazananlarını tebrik edip mükafatlarını verdi.

Ağız sıhhati mamüllerinin global markası ve dünyada diş tabiplerinin 1 numaralı tavsiyesi
Oral-B’nin sponsorluğuyla son senelerda triatlon sporunda büyük atılımlar gerçekleştiren Türkiye bu kolda değerli bir tertibe ikinci kere mesken sahipliği yaptı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayelerinde, Türkiye Triatlon Federasyonu ve Beykoz Belediyesi iş birliğinde yapılan dünyanın birinci kıtalararası triatlon yarışı İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu’nun ikincisi yüzlerce atletin şiddetli uğraşına sahne oldu.

İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu’na katılan ve spora olan tutkusuyla bilinen Burcu Esmersoy hususla ilgili olarak “Bildiğiniz üzere, yüzme, koşu ve bisiklet olmak üzere üç kısımda yapılan triatlon; güç ve dayanıklılık gerektiren bir spor kısmı. Oral-B’nin sponsorluğuyla son senelerda triatlon sporunda büyük atılımlar gerçekleştiren Türkiye bu kısımda değerli bir tertibe ikinci kere mesken sahipliği yaptı. Bu başarılı tertibin bir modülü olduğum için epey memnunum. Ben de sabahın erken saatlerinde yüzme etabı ile birlikte triatlon müsabakasını başlattım ve müsabakayı kazanan atletlerimize mükafatlarını taktim ettim. Triatlon sporu ile beden hem dayanıklılık birebir vakitte kuvvet kazanıyor ve her yıl yapılan bu yarışın triatlon sporunun daha fazlaca beşere ulaşabilesi için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum.” dedi.

“Triatlon sporuna dayanağımız kararlı bir biçimde sürecek”

Yarışmanın tanıtımı için düzenlenen basın toplantısına katılan P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya İdare Konseyi Başkanı Tankut Turnaoğlu, 35 yıldır Türkiye’de bulunan P&G’nin yarattığı pahası vurguladı ve şirket olarak topluma katkı sağlamayı iş yapma biçiminin ayrılmaz bir kesimi olarak gördüklerini tabir etti. Turnaoğlu P&G’nin tüm dünyada spora verdiği takviyesi vurgulayarak şunları söylemiş oldu: “Spora verdiğimiz bu geniş kapsamlı dayanak çerçevesinde Oral-B markamız yaklaşık iki yılı aşkın bir müddetdir Türkiye Triatlon Federasyonu’nun ana sponsorluğunu yapıyor ve bu değerli spor kolunun ülkemizde gelişmesi için çalışıyor. Yüzme, koşu ve bisiklet olmak üzere üç kısımda yapılan triatlon da güç ve dayanıklılık gerektiren bir spor kısmı. Triatlon üç temel spor kolunu birleştiren, sporun gerçek ruhunu temsil eden bir branş. Bu özellikleriyle triatlonun Oral-B’nin ideolojisine hayli uygun bir spor kısmı olduğunu düşünüyoruz. Zira Oral-B insanlara kuvvetli bir performansın temelinde yer alan sıhhat ve özgüveni sunuyor. Oral-B sponsorluğuyla gerçekleşen yarışlar bu alandaki atletlerimizin tecrübesini artırırken, yapılan tanıtım ve reklamlarla da gençlerin bu spora ilgisini artırıyoruz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı