“Duran, Başarmak İsteyen Gençler Hakkında Bir Hikaye”

amerikali

Yeni Üye
Dayı Gösteri bu hafta, GAİN’in merakla beklenen yeni dizisi Duran’ın iki genç başrol oyuncusu, Bahar Şahin ve Oktay Çubuk’u ağırladı. 11 Ocak’ta başlayacak dizinin kıssasını ve sette yaşadıklarını anlatan ikilinin sempatik tutumları ve eğlenceli sohbetleri gecenin keyfini ikiye katladı. Çubuk, Duran’ın bir öteki başrolü olan, usta oyuncu İlyas Salman’dan aldığı tavsiyeleri nüktedan bir şekille aktardı. Bahar Şahin’in 14 yaşındayken başından geçen komik set anısı ise tüm stüdyoyu kahkahaya boğdu.

Cuma gecelerinin vazgeçilmezi haline gelen Dayı Gösteri, bu hafta GAİN’in 11 Ocak’ta yayına girecek yeni dizisi “Duran”ın genç ve başarılı başrol oyuncuları Oktay Çubuk ve Bahar Şahin’i ağırladı.

“At üzere oğlan maşallah kemikli falan”

Sette yaklaşık 5,5 ay birbirlerinin tabanından ayrılmadıklarını söyleyen genç rol arkadaşları, Dayı’nın sorusu üzerine birbirlerini telefonlarına nasıl kaydettiklerini söylemiş oldu. Bahar Şahin’in Çubuk’u, “At üzere oğlan maşallah kemikli falan” diye kaydettiğini söylemesi herkesi güldürdü.

“Yolda tanımıyorlar”

S14 isimli bir rap kümesi olduğunu söyleyen Oktay Çubuk, “Rap artık fazla tanınan oldu, ben yapmıyorum” dedi. Fakat Dayı’nın ricasını kırmayarak canlı yayında “Duran” dizisini öven bir doğaçlama rap müziği söylemiş oldu. Dayı’nın “Seni sokakta rapçi oğlan diye mi tanıyorlar, oyuncu oğlan diye mi?” sorusuna, “Tanımıyorlar” karşılığını vermesi programın en eğlenceli anlarındandı.

“Duran, bir umudu olan gençler hakkında”

Çubuk, yeni dizinin öyküsünü soran Dayı’ya, “Duran aslında ümitsizlikler ve çaresizlikler ortasında, bir yere varmayan hayatlarını bir biçimde yoluna sokmaya çalışan, bir umudu olan gençler hakkında bir iş. Toplumsal bildiri da taşıyan bir iş” karşılığını verdi. “Biraz arbede gürültü var fakat en nihayetinde Duran başarmak isteyen gençler hakkında bir hikaye” biçiminde kelamlarını tamamladı. Çubuk ayrıyeten, rolüne hazırlanırken 6 hafta boyunca dövüş eğitimi aldığından bahsetti.

“İnanılmaz sabırsızlanıyorum”

Bahar Şahin’in dizi ile ve kendi karakteriyle ilgili yorumu ise, “Öncelikle macera dolu, aşk dolu bir gençlik işi. hayatı boyunca yanlışsız yolu bulamamış, oradan oraya savrulmuş bir kızın en sonunda büyüdüğü bir kıssa. Gerçek aşkı da kurtulmaya çalıştığı yolda buluyor” biçiminde oldu. Bugüne kadar oynadığı hiç bir işi bu kadar merak etmediğini söyleyen Şahin, “Her gün imalcileri darlıyorum. Artık çıkması için inanılmaz sabırsızlanıyorum” dedi.

“İlyas Salman öyküye, ‘Bak oğlum, ben Malatya’da bir köyde doğdum’ diye başlıyor”

Çubuk ve Şahin’in yanı sıra Duran’ın başrolünde yer alan bir başka isim ise 12 sene daha sonra bu proje ile setlere geri dönen, sinemanın usta oyuncusu İlyas Salman. Dayı’nın Oktay Çubuk’a Salman’dan aldığı en uygun tavsiyeyi sorması üzerine genç oyuncu, “Biroldukca tavsiye aldım. Kendisi ayaklı bir sinema tarihi olduğu için bir sürü kıssa anlattı. İlyas abi hayat dolu bir insan. Konuşmayı seven bir insan. Öyküyü genelde ‘Bak oğlum, ben Malatya’da bir köyde doğdum’ biçiminde başlatıyor” dedi.

“Açılış sahnesi için Almanya’daydık”

Duran’ın açılış sahnesinin Dresden’de çekildiğini söyleyen Bahar Şahin, “Beykoz Kundura’da olacak diye hayli korktum lakin 5 gün Almanya’daydık” dedi. Sahnelerin fazlaca hoş olduğunu ve epey mutlu olduğunu söz etti.

Bahar Şahin’den kahkahalar attıran set anısı

Med Yapım’dan Merve Girgin’in kendisini keşfettiğini söyleyen Bahar Şahin, 14 yaşındayken yaşadığı komik set anısını şu sözlerle anlattı: “Slow motion bir sahne çekilecekti. Çok küçüktüm; Sinan Albayrak dedi ki, kamera seni yakalayamaz teknoloji o kadar ilerlemedi. Senin ağır oynaman lazım… Hamdi Alkan çekiyordu. Benim de ağlaya ağlaya merdiven çıkmam lazım. ‘Hoca kızmasın ben o denli oynayayım’ dedim. Onlar ortalarında baya güldüler buna fakat ben çok utanmıştım. Nasıl bu biçimde bir şeye inanabilirim demiştim.”

Bu öykünün üzerine Şahin, Dayı’nın ısrarı üzerine ağlayarak slow motion merdiven çıkma sahnesini stüdyoda canlandırdı ve herkesi kahkahaya boğdu.

“Sosyal medyadan baya ekmek yiyorum”

1,7 milyon takipçisi olduğunu ve influencer’lık da yaptığını söyleyen Bahar Şahin, “Oradan baya ekmek yiyorum” diyerek, pandemi devrinde toplumsal medyadan para kazandığını anlattı.

Günlük rutini içerisinde meditasyon yaptığını söyleyen Oktay Çubuk, Dayı ile bir arada canlı yayında meditasyon yapmaya çalıştı. daha sonrasında ise, Süratli Sorular’da bu hafta Bahar Şahin’e soruları Çubuk yöneltti.

Cuma gecelerinin yeni vazgeçilmezi

Dayı Gösteri, her Cuma akşamı saat 23.00’te GAİN’de canlı yayında fiyatsız olarak izlenebiliyor. Okan Bayülgen’den Hülya Avşar’a, Gülşen’den Fatih Ürek’e, Bade İşcil’den Gupse Özay’a bugüne kadar ağırladığı birbirinden “ünlü” ve renkli konuklarının yanı sıra Dayı, kendine has mizahı ve delikanlı talk gösteri stiliyle da giderek daha büyük bir izleyici kitlesine erişiyor.

GAİN artık yıllık abonelik seçeneği ile ayda 13,90 TL (yıllık 166,8 TL) ödeyerek tüm içerikleri avantajlı fiyatla izleme seçeneği sunuyor. Aylık olarak ise, kredi kartı ve banka kartı ile 21,90 TL’ye, uygulama içi ödeme ile ise 23,99 TL’ye abonelik gerçekleştirilebiliyor. GAİN içeriklerinin bir kısmı her zamanki üzere fiyatsız izlenebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı