Eşi ve arkadaşını ‘ilişkileri var’ diyerek öldürmüştü! İkili cinayete indirim

mudhaber

Aktif Üye
Boşanmak isteyen eşi Elif Yılmaz’ı öldürdükten daha sonra, bağı olduğunu düşündüğü arkadaşı Emre Erdoğan’ı da katlettiği nedeni öne sürülerek yargılanan Ersin Yılmaz’a, taammüden öldürme hatalarından biri ağırlaştırılmış iki müebbet mahpus cezası veren mahkeme, cezada indirime gitti. Mahkeme, eşini öldürmekten verilen ağırlaştırılmış müebbeti mübette, Emre Erdoğan’ı öldürmekten verilen müebbeti ise 25 yıla indirdi.

Ersin Yılmaz, eşi Elif ile Emre Erdoğan içinde yasak bağlantı olduğunu ileri sürerek 24 Eylül 2020’de ikili cinayet işledi. Eşi Elif Yılmaz’ı zorla Arnavutköy Domuz Deresi mevkiinde ormanlık alana gdolayıp, başına ve göğsüne 10 kurşun sıktı. Yılmaz, sonrasındasında Emre Erdoğan’ın konutuna gidip ikinci cinayeti işledikten daha sonra polise teslim oldu.

Üç çocuk annesi Elif Yılmaz’ın ise biroldukça defa eşinin tehdit ve hakaretlerine maruz kaldığı ortaya çıktı. Sanık Ersin Yılmaz’ın 2 yıl evvel de eşi Elif’e karşı sıradan yaralama ve tehdit cürümlerinden mahkumiyet aldığı ve birebir vakitte uzaklaştırma sonucu da verildiği mahkeme tutanaklarında yer aldı.

2 DEFA MÜEBBET İSTENDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca hazırlanan iddianamede, Ersin Yılmaz hakkında 2 sefer ağırlaştırılmış müebbet mahpus istendi.

BÜTÜN ZİLLERİ ÇALDI

Ölen Emre Erdoğan’ın eşi Büşra Erdoğan mahkemede eşiyle ölen Elif Yılmaz içinde rastgele bir alaka olmadığını belirterek, “Bunlar iftiradır. Olay günü binadaki bütün zilleri çaldı. Kameredan baktım, kimse yoktu. Kapıyı açmadım lakin komşulardan biri açmış. Elinde 100 TL vardı. ‘Emre konutta mi?’ dedi. Eşimi çağırdım. Bir şey demeden eşime ateş etti. ‘Eşimi vurdum. Bunu da vurdum. Beş yıldır münasebetleri varmış’ dedi. Eşimle severek evlendim. Sanığın kaçmaması için kollarından tutunca, ‘Seni de öldürürüm’ dedi. Şikayetçiyim” dedi.

MÜEBBET VE 30 YIL MAHPUS

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya taraf avukatları, Elif Yılmaz’ın ailesi ve Emre Erdoğan’ın eşi Büşra Erdoğan katıldı. Daha evvelce susma hakkını kullanan tutuklu sanık Ersin Yılmaz mahkeme heyetine 9 sayfadan oluşan yazılı savunmasını teslim etti.

Mahkeme heyeti, yazılı savunmanın eklenmesiyle sonucunı deklare etti. Sanık Ersin Yılmaz eşi Elif Yılmaz’ı taammüden öldürme cürmünden e evvel ağırlaştırılmış müebbet ve hürriyeti mahrum kılma hatasından 5 yıl mahpus cezasına, Emre Erdoğan’ı taammüden öldürme hatasından müebbet mahpus cezası verdi.

Mahkeme ondan sonrasında takdiri indirim yaparak sanığın cezasında indirim yaptı. Ersin Yılmaz eşini öldürmekten müebbet, Emre Erdoğan’ı öldürmekten de 25 yıl mahpus cezasına çarptırıldı.

KOCA ŞİDDETİ GÖREN BAYANDI

Duruşma çıkışı ölenlerin yakınları karara isyan etti. Şikayetçilerin avukatı Avukat Nilda Baltalı, “Elif Yılmaz daha evvel de evliliği boyunca şiddete uğrayan, dışarı çıkmasına dahi müsaade verilmeyen bir bayandı. Kendisine şiddet gösteren eşi Ersin Yılmaz tarafınca katledildi. Akabinde Ersin bununla yetinmeyip kendi arkadaşını da katlederek olay yerinden kaçtı” dedi.

İTİRAZ EDECEĞİZ

Sanık hakkında tasarlayarak eşini taammüden öldürmeden ağırlaştırılmış müebbet mahpus istemiyle dava açıldığını hatırlatan avukat Nilda Baltalı, “Fakat niçini olmadan indirim uygulandı. Katillere verilen yürek bizim ortasında yaşadığımız nizamdan kaynaklanıyor. Hükümet cezaları arttırıyoruz dese de şiddetle gayret ediyoruz. İndirimde somut kanıta dayanacağız dese de bugün sebepsiz yere indirim uygulandı. Bu karara itiraz edeceğiz” dedi.